Wakacje w Częstochowie i regionie. Nie trzeba wyjeżdżać daleko, by dobrze spędzić czas

Lato 2024 przyniesie mnóstwo atrakcji dla dzieci i młodzieży z Częstochowy i okolic. Bogate oferty zajęć stale się rozrastają. Prezentujemy niektóre z nich. Niewątpliwie każde z wydarzeń zapewni kreatywną zabawę i niezapomniane wakacyjne wspomnienia.

Blachownia

Miejski Dom Kultury w Blachowni zaprasza na cykl wydarzeń pod nazwą ,,Lato z MDK 2024″. Program, trwający od 4 lipca do 29 sierpnia, obejmuje pikniki rodzinne i zajęcia stacjonarne. Spotkania odbywają się w Centrum Aktywności Obywatelskiej w Blachowni, we wtorki lipca i sierpnia od 10:00 do 13:00, oferując gry, zabawy i warsztaty kreatywne.

Rodzinne pikniki zaplanowano na różne dni w różnych lokalizacjach Blachowni i okolic, w godzinach od 16:00 do 19:00. Zakończenie wakacji odbędzie się 29 sierpnia o 16:00 w Centrum Aktywności Obywatelskiej, gdzie przygotowano specjalną niespodziankę dla wszystkich uczestników.

Częstochowa

Pracownia Tęczówka w Częstochowie oferuje ,,Wakacje Artystyczne z Żywiołami” od 1 lipca. Zajęcia inspirowane żywiołami powietrza, ognia, wody i ziemi będą odbywać się od poniedziałku do piątku. Dzieci w przedziale wiekoweym 6-10 lat zaproszone są na zajęcia od 9:45 do 11:45, a starsze dzieci (11+) od 12:00 do 14:00.

W sierpniu zajęcia będą prowadzone trzy razy w tygodniu – w poniedziałki, środy i piątki. Program obejmuje różnorodne techniki plastyczne, takie jak czerpanie papieru, tworzenie masek, malarstwo, rysunek, instalacje przestrzenne, rękodzieło, grafika i druk. Zapisy prowadzone są pod numerem 695 590 101. Pracownia mieści się przy ul. Dekabrystów 1 w Częstochowie.

Lubliniec

Od 24 czerwca ruszają zapisy na zajęcia ,,Wakacje z MDK” w Lublińcu, realizowane pod hasłem ,,Podróże małe i duże”. Zapisy telefoniczne odbywają się pod numerem 34 351 06 87 lub w siedzibie Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu. Oferta skierowana jest do dzieci od 7 roku życia i obejmuje różnorodne zajęcia w dniach od 1 lipca do 2 sierpnia.

Na początku lipca, w siedzibie na Stalmacha 12 w Lublińcu odbędą się ,,Wakacje w Halce”, które poprowadzi Krystian Olszowski, zabierając uczestników na taneczne podróże po Polsce. Następnie będą miały miejsce warsztaty plastyczne ,,Papier, kamień, nożyce”. Na nie zaprasza Monika Klimza-Gryc.

Kolejny tydzień, pod hasłem ,,Just Dance”, prowadzić będzie Katarzyna Koszczyk, gdzie dzieci i młodzież będą mogły rozruszać swoje ciało oraz nauczyć się ciekawych choreografii tanecznych. Później warsztaty plastyczne ,,Cuda na kiju” poprowadzi Marzena Zając. Na koniec, tydzień upłynie na „Animacjach i atrakcjach”, które poprowadzą animatorzy z grupy ,,Bajkowy Miś”.

Poza zajęciami i warsztatami, kino ,,Karolinka” przygotowało specjalny repertuar z porannymi seansami w każdy wtorek i piątek o godzinie 10:00. Po kinie i zajęciach będzie można odwiedzić ,,Świat Gier Planszowych” prowadzony przez Paulinę Wojtulek. Powracają również warsztaty ,,Twórczej Strefy Miasta” organizowane przez Stowarzyszenie Amicus, spotkania z Nadleśnictwem Lubliniec, Galę Psów, spotkania z przyrodnikiem Andrzejem Pająkiem, wymiany zabawek, spotkania z fizjoterapeutką dziecięcą oraz wieczór z olejkami i aromaterapią. Wstęp na wszystkie wydarzenia oraz zajęcia jest bezpłatny. 

Mat. i fot. red.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Szanowni Czytelnicy,

Z ogromną przyjemnością witam Was w pierwszym numerze naszej gazety! Jest to dla nas niezwykle ekscytujący moment, ponieważ rozpoczynamy wspólną podróż po fascynującym świecie informacji, inspiracji i refleksji.
Jesteśmy przekonani, że nasza gazeta będzie nie tylko źródłem aktualnych wiadomości, ale także miejscem, gdzie znajdziecie inspirujące historie, ciekawe artykuły oraz głosy ludzi, których opinie i doświadczenia mogą otworzyć nowe perspektywy.
Zapraszam Was serdecznie do aktywnego udziału w naszym projekcie. Wasze pomysły, sugestie i komentarze są nieocenione dla naszej redakcji. Wspólnie możemy tworzyć coś wyjątkowego!
Życzę Wam przyjemnej lektury i inspirujących przeżyć podczas poznawania naszej gazety.

Z poważaniem,

Redaktor Naczelny
Agnieszka Wójciak