Dofinansowanie działań bioasekuracyjnych

Od 3 do 26 lipca jest możliwość ubiegania się o dofinansowanie działań bioasekuracyjnych zrealizowanych w bieżącym roku. Program przewiduje 100% zwrot poniesionych kosztów w ramach pomocy de minimis w rolnictwie.

Repundacji podlega zakup mat dezynfekcyjnych, zakup sprzętu do dezynfekcji, dezynsekcji, deratyzacji oraz środków biobójczych, dezynsekcyjnych i deratyzacyjnych, zakup odzieży i obuwia ochronnego oraz zabezpieczenie budynków inwentarskich przed dostępem zwierząt domowych.

Poza tym refundacji podlega przebudowa lub remont pomieszczeń w celu utrzymywania świń w odrębnych, zamkniętych pomieszczeniach z oddzielnymi wejściami (bez dostępu do pomieszczeń dla innych zwierząt kopytnych) – dotyczy gospodarstw utrzymujących średniorocznie nie więcej niż 50 świń.

Wnioski o dofinansowanie należy składać w biurach powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) do 26 lipca. Szczegółowe informacje na temat programu, formularze wniosków oraz wykaz biur ARiMR i na stronie internetowej agencji.

Dofinansowanie w ramach tego programu ma na celu poprawę bioasekuracyjności hodowli świń, a co za tym idzie – ochronę zwierząt przed chorobami. Inwestując w bioasekurację, dbasz o zdrowie swoich zwierząt i przyszłość swojej hodowli.

Fot. ARiMR

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Szanowni Czytelnicy,

Z ogromną przyjemnością witam Was w pierwszym numerze naszej gazety! Jest to dla nas niezwykle ekscytujący moment, ponieważ rozpoczynamy wspólną podróż po fascynującym świecie informacji, inspiracji i refleksji.
Jesteśmy przekonani, że nasza gazeta będzie nie tylko źródłem aktualnych wiadomości, ale także miejscem, gdzie znajdziecie inspirujące historie, ciekawe artykuły oraz głosy ludzi, których opinie i doświadczenia mogą otworzyć nowe perspektywy.
Zapraszam Was serdecznie do aktywnego udziału w naszym projekcie. Wasze pomysły, sugestie i komentarze są nieocenione dla naszej redakcji. Wspólnie możemy tworzyć coś wyjątkowego!
Życzę Wam przyjemnej lektury i inspirujących przeżyć podczas poznawania naszej gazety.

Z poważaniem,

Redaktor Naczelny
Agnieszka Wójciak