SKRA CZĘSTOCHOWA BEZ SZANS W KRAKOWIE!

Po ostatniej wygranej z Wisłą Puławy udało się wreszcie Skrze Częstochowa „wyjść na plus” w ligowej tabeli. Przypominamy, że Skrzacy zostali ukarani przez PZPN odjęciem 7 punktów za problemy finansowe klubu. Zwycięstwo spowodowało, że Skra przed meczem z Wieczystą Kraków miała na swoim koncie 2 punkty.

Spotkanie w Krakowie określano mianem spotkania Dawida z Goliatem, bowiem Wieczysta to prawdziwa konstelacja gwiazd jak na II-ligowe warunki. Obecność chociażby byłych kadrowiczów Michała Pazdana i Jacka Góralskiego, dodatkowo na ławce trenerskiej kolejny były reprezentant Polski Sławomir Peszko, te nazwiska z pewnością budzą respekt wśród wielu ekip na tym poziomie rozgrywkowym.

W sobotę do 23 minuty udawało się Skrze neutralizować ataki gospodarzy, lecz wtedy błąd popełnili nasi obrońcy i wykorzystał Daniel Sandoval otwierając wynik meczu. Do przerwy więcej bramek już nie padło, a w drugiej części gry (głównie za sprawą Piotra Noconia) to Skra była bliska wyrównania. Od 60 minuty jednak na boisku panowała już Wieczysta. Najpierw na 2:0 podwyższył Goku, potem w 80 minucie drogę do bramki znalazł Lisandro Semedo (były gracz Radomiaka Radom), a w 87 minucie czwarte trafienie dla gospodarzy padło łupem Pawła Łysiaka. Gości było stać jedynie na honorowe trafienie, z rzutu karnego gola strzelił Maksymilian Stangret. Ostatecznie Wieczysta Kraków potwierdziła swoje I-ligowe aspiracje i bardzo pewnie pokonała Skrę 4:1.

Betclic 2 liga nabiera tempa, już w piątek Skrę czeka kolejne ciężkie zadanie. Tym razem na Loretańską przyjeżdża Chojniczanka Chojnice, która również nie ukrywa ambicji na miejsce w czołówce tabeli. Podopieczni Dariusza Rolaka natomiast dalej mają na swoim koncie 2 punkty i po 10 kolejkach okupują ostatnie miejsce w ligowej tabeli. Wieczysta Kraków po tej wygranej umocniła się na trzecim miejscu, co w tej chwili daje możliwość gry w barażach o awans do I ligi.

Wieczysta Kraków – Skra Częstochowa 4:1 (1:0)

1:0 Daniel Sandoval (23’), 2:0 Goku (60’), 3:0 Semedo (80’), 4:0 Łysiak (87’), 4:1 Maksymilian Stangret (90’+2)

Wieczysta: Mikułko – Pazdan, Mikołajewski, Pietrzak, Brzęk – Góralski, Trąbka (66’ Swędrowski), Sandoval (66’ Semedo) – Torres (71’ Danielak), Goku (83’ Łysiak), Chuma (83’ Feliks)

Skra: Garstkiewicz – Lorenc, Estigarribia, Leśniak-Paduch – Wróbel, Ławrynowicz (56’ Stec), Kaczorowski (71’ Sobczak), Owczarek (71’ Winciersz), Niedbała (56’ Kaczmarek), Nocoń (78’ Noworyta) – Stangret