NYSKI KOCIOŁ UCISZONY! – (relacja)

Kapitalnie w tym sezonie wygląda przygoda KS Norwid Częstochowa z siatkarską PlusLigą. Wczoraj siatkarze z Częstochowy odrabiali zaległości z 4 kolejki i wygrali za trzy punkty z zespołem PSG Stal Nysa 3:1.

Norwid po pięciu meczach miał na swoim koncie trzy zwycięstwa i dwie porażki. Po cichu liczyliśmy na sprawienie niespodzianki i wygranie na ciężkim terenie w Nysie. Mecz rozpoczął się niezbyt dobrze dla częstochowian. Gospodarze w środku pierwszego seta odskoczyli na wynik 14:10 i z akcji na akcję wyglądali coraz lepiej. Norwid jednak po raz kolejny w tym sezonie pokazał, że nie traci głowy i pomimo niekorzystnego wyniku gra dalej swoją siatkówkę. Strata do rywali została bardzo szybko zniwelowana, a w końcówce seta to błękitno-granatowi prowadzili już 22:18. Pierwszego seta wygrali pewnie do 20.

W drugiej partii przeżyliśmy prawdziwy rollercoaster. Norwid kontrolował grę, prowadził już 18:14 i miał otwartą drogę do prowadzenia w całym meczu 2:0. Chwila rozluźnienia oraz dobrej gry gospodarzy sprawiły, że za chwilę mieliśmy już remis 21:21. Ostatnie cztery akcje należały jednak do podopiecznych Cezara Douglasa Silvy, którzy wygrali 25:21.

Nysa odgryzła się w trzecim secie, w kluczowym momencie prowadziła już 15:9 i spokojnie dowiozła ten wynik do końca. Wśród gospodarzy wróciły nadzieje na odwrócenie losów tego spotkania i doprowadzenie do tie breaka. Inne plany na ten wieczór miał jednak Patrik Indra i spółka. Norwid zaczął bardzo mocno, prowadził już 10:5 i po raz kolejny tego dnia dał się dogonić przeciwnikom. Zapowiadało się na emocje do ostatniej piłki przy stanie 20:20, ale asy serwisowe Indry oraz Bartłomieja Lipińskiego wprowadziły spokój w poczynania częstochowian. Wygrali 25:21 i zabrali do Częstochowy komplet punktów!

Była to bardzo ważna wygrana nie tylko w kontekście utrzymania, ale również pozostania w czołowej ósemce ligowej tabeli. Już w niedzielę u siebie Norwid podejmie outsidera rozgrywek – Barkom Każany Lwów.

MVP: Patrik Indra

PSG Stal Nysa – Steam Hemarpol Norwid Częstochowa 1:3

(20:25, 21:25, 25:20, 21:25)

Składy zespołów:

Stal: Motta, Gierżot (25), Zerba (5), Abranowicz (5), Dulski (7), Kosiba (3), Szymura (libero) oraz El Graoui (12), Kapica (10), Szczurek (3)

Norwid: Lipiński (13) Isaacson (2), Popiela (6), Ebadipour (15), Indra (23), Adamczyk (10), Masłowski (libero) oraz Borkowski, Kogut, Kowalski