,,Człowiek w chmurze”

Bruno Krauze to z pozoru zwyczajny mężczyzna tkwiący w rutynie nudnego życia. Jednak pewnego dnia zderza się z tajemniczym wysłannikiem pozaziemskiej cywilizacji. W wyniku tego spotkania życie Brunona przybiera nieoczekiwany obrót…

Pojawia się Drugi – sobowtór odzwierciedlający jego nadzieje i marzenia. To moment, który stawia Brunona przed wyborem: pozostać w cieniu rutyny, czy odkryć coś więcej poza zwyczajną codziennością.

Jednak nie wszystko potoczy się zgodnie z planem. Na Brunona czekają nie tylko zagadkowe zjawiska i egzotyczne istoty, lecz także spotkanie z szalonym naukowcem, tajnym religijnym bractwem oraz (co najgorsze) z jego byłą żoną.

Czy Drugi stanie się wybawieniem, czy przekleństwem Brunona? Jakie mroczne sekrety skrywają szaleni naukowcy? Czy tajne religijne bractwo posiada klucz do rozwiązania jego zagadkowego losu?

Ostatnio częściej czytam książki o tematyce science-fiction. Nie ze względu na to, że takie lubię, bo to nie jest mój konik, ale wychodzę ze swojej strefy komfortu i tym samym poznaję inne gatunki.

,,Człowiek w chmurze” to książka, która wciągnęła mnie w swój dość powolny świat, bo historia naszego głównego bohatera jak na mój gust nieco się ciągnie, a przy takich fabułach jednak sądzę, że powinna być nieco bardziej wartka. Może nie tak, jak w niektórych kryminałach, że akcja dzieje się za kolejną akcją. Powinno być nieco bardziej dynamicznie.

Jednak – jako całość była to dość ciekawa historia. Autor porusza interesujące wątki odnośnie klonów, bo nasz główny bohater dostaje można by rzec drugą szansę, dzięki swojemu sobowtórowi, który mógłby funkcjonować jak Bruno, a on może w tym czasie robić wszystko, a przede wszystkim może zacząć żyć? Ale czy taki sobowtór nie jeszcze większa komplikacja dla głównego bohatera? Musicie się sami przekonać…

Fakt faktem – monotonia Brunona zamienia się w kalejdoskop różnych sytuacji. Dlatego zachęcam do lektury.

Chochlikowebooki

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Szanowni Czytelnicy,

Z ogromną przyjemnością witam Was w pierwszym numerze naszej gazety! Jest to dla nas niezwykle ekscytujący moment, ponieważ rozpoczynamy wspólną podróż po fascynującym świecie informacji, inspiracji i refleksji.
Jesteśmy przekonani, że nasza gazeta będzie nie tylko źródłem aktualnych wiadomości, ale także miejscem, gdzie znajdziecie inspirujące historie, ciekawe artykuły oraz głosy ludzi, których opinie i doświadczenia mogą otworzyć nowe perspektywy.
Zapraszam Was serdecznie do aktywnego udziału w naszym projekcie. Wasze pomysły, sugestie i komentarze są nieocenione dla naszej redakcji. Wspólnie możemy tworzyć coś wyjątkowego!
Życzę Wam przyjemnej lektury i inspirujących przeżyć podczas poznawania naszej gazety.

Z poważaniem,

Redaktor Naczelny
Agnieszka Wójciak