Chochlikowebooki recenzuje – Mao ,,Dziecko Gwiazd”

Alios odkrywa, że jest Dzieckiem Gwiazd – dysponuje magicznymi mocami. Jego życie zmienia się nieodwracalnie, gdy zaczepia go tajemnicza kobieta i mówi mu o Zei, kraju, z którego pochodzi. Wraz ze swoimi przyjaciółmi rusza w niebezpieczną podróż, by odkryć tajemnice swojej narodowości.

Razem z Leiasem i Vitką musi stawić czoła niebezpieczeństwom, terroryzmowi i dworskim intrygom. Powoli Alios odkrywa swoje magiczne zdolności i orientuje się, że od niego zależy przyszłość świata.

Alios będzie musiał wybierać: lojalność czy wolność, miłość czy zdrada? Czy zdoła zapanować nad swoimi mocami i uratować świat przed zagładą?

Każdy dobrze zdaje sobie sprawę, że książki, ale nie tylko, bo i filmy, są przedstawiane w sposób, gdzie główny bohater musi uratować świat, rodzinę, kogoś… Główny wątek to ratunek i czyny bohaterskie, a i również intrygi oraz walka dobra ze złem.

To samo również mamy tutaj. Alios główny bohater wraz z przyjaciółmi, gdy dowiedziaduje się kim jest i przypomina sobie, skąd pochodzi, wyrusza w podróż, która ma odmienić tak naprawdę wszystko.

Mao stworzył bardzo ciekawą historię, która nie tylko czytelnika wciąga w swój świat, ale poprzez bohaterów, zmierzających się z różnymi wyborami sprawia, że odbiorca sam również skłania się do refleksji.

Książka objętościowi nie jest zbyt długa. Od początku wciąga i wręcz płynie się przez niąm chcąc dowiedzieć się, jaki będzie koniec i kto tak naprawdę jest przyjacielem, a kto jest wrogiem. Komu można ufać, a kogo powinno się unikać.

Bardzo dobra literatura młodzieżowa z gatunku fantasy, która zawiera wiele magicznych wątków. Myślę, że można być usatysfakcjonowanym z lektury.

Mat. Chochlikowebooki/Red.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Szanowni Czytelnicy,

Z ogromną przyjemnością witam Was w pierwszym numerze naszej gazety! Jest to dla nas niezwykle ekscytujący moment, ponieważ rozpoczynamy wspólną podróż po fascynującym świecie informacji, inspiracji i refleksji.
Jesteśmy przekonani, że nasza gazeta będzie nie tylko źródłem aktualnych wiadomości, ale także miejscem, gdzie znajdziecie inspirujące historie, ciekawe artykuły oraz głosy ludzi, których opinie i doświadczenia mogą otworzyć nowe perspektywy.
Zapraszam Was serdecznie do aktywnego udziału w naszym projekcie. Wasze pomysły, sugestie i komentarze są nieocenione dla naszej redakcji. Wspólnie możemy tworzyć coś wyjątkowego!
Życzę Wam przyjemnej lektury i inspirujących przeżyć podczas poznawania naszej gazety.

Z poważaniem,

Redaktor Naczelny
Agnieszka Wójciak