Gmina Blachownia przystąpiła do Programu Pomoc Żywnościowa

Gmina Blachownia przystąpiła do Programu Fundusze Europejskie na Pomoc Żywnościową 2021-2027, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego PLUS – Podprogram 2023. Program na terenie gminy realizuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Pomoc żywnościową w ramach Programu Fundusze Europejskie na Pomoc Żywnościową 2021-2027, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego PLUS – Podprogram 2023, mogą otrzymać osoby i rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej, spełniające kryteria w art. 7 ustawy z dnia 12 marca 2004r o pomocy społecznej.
Od 12 lutego obowiązuje nowe, wyższe kryterium dochodowe, uprawniające do pomocy żywnościowej w ramach FEPŻ Podprogram 2023.
Pierwszy próg wynosi 2056,40 zł w przypadku osoby samotnie gospodarującej. W tym przypadku dochód nie może przekraczać 265% kryterium dochodowego uprawniającego do skorzystania z pomocy społecznej (tj. 776 zł ).
Drugi próg wynosi 1590 zł w przypadku osoby w rodzinie. Podobnie, jak w pierwszym przypadku – dochód nie może przekraczać 265% kryterium dochodowego, uprawniającego do korzystania z pomocy społecznej (tj. 600 zł)

W celu uzyskania pomocy żywnościowej należy zgłosić się do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Blachowni, by otrzymać skierowanie, a następnie zostać zakwalifikowanym do odbioru żywności.

Zestaw na Podprogram 2023 obejmuje artykuły spożywcze w łącznej ilości ok. 34 kg. Szczegóły na stronie blachownia.pl.

Mat. Red. Fot. Gmina Blachownia

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Szanowni Czytelnicy,

Z ogromną przyjemnością witam Was w pierwszym numerze naszej gazety! Jest to dla nas niezwykle ekscytujący moment, ponieważ rozpoczynamy wspólną podróż po fascynującym świecie informacji, inspiracji i refleksji.
Jesteśmy przekonani, że nasza gazeta będzie nie tylko źródłem aktualnych wiadomości, ale także miejscem, gdzie znajdziecie inspirujące historie, ciekawe artykuły oraz głosy ludzi, których opinie i doświadczenia mogą otworzyć nowe perspektywy.
Zapraszam Was serdecznie do aktywnego udziału w naszym projekcie. Wasze pomysły, sugestie i komentarze są nieocenione dla naszej redakcji. Wspólnie możemy tworzyć coś wyjątkowego!
Życzę Wam przyjemnej lektury i inspirujących przeżyć podczas poznawania naszej gazety.

Z poważaniem,

Redaktor Naczelny
Agnieszka Wójciak