Cementownia Rudniki z tytułem „Dobrej Firmy 2024”

Zakład Cementownia Rudniki Cemex Polska został uhonorowany w kategorii „Najlepszy inwestor i firma wspierająca inwestycje” przez Związek Przedsiębiorców i Pracodawców w Polsce. Firma otrzymała prestiżowy tytuł „Dobrej Firmy 2024” oraz statuetkę Zielonego Niedźwiedzia.

14 marca br. w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, odbył się już czwarty finał konkursu „Dobra Firma”, którego organizatorem jest Związek Przedsiębiorców i Pracodawców w Polsce. Zakład Cementownia Rudniki Cemex Polska otrzymał nagrodę „Dobra Firma 2024” w kategorii „Najlepszy inwestor i firma wspierająca inwestycje”.

Podczas uroczystej gali, Piotr Bąbelewski – Dyrektor Cementowni Rudniki odebrał statuetkę Zielonego Niedźwiedzia przyznaną zakładowi produkcyjnemu Cemex w Rudnikach. Dziękując za wyróżnienie, Dyrektor podkreślił znaczenie poczynionych inwestycji w ostatnich latach szczególnie w obszarze przedsięwzięć mających na celu zmniejszenie śladu węglowego Zakładu. Wspomniał o modernizacji pieca w roku 2019 jako najbardziej znaczącego przedsięwzięcia na przestrzeni kilkudziesięciu ostatnich lat, które dało Cementowni jeden z najniższych na świecie wskaźników jednostkowej emisji dwutlenku węgla na tonę cementu w branży oraz w grupie Cemex na świecie.

Cementownia Rudniki została zgłoszona do konkursu przez Związek Przedsiębiorców i Pracodawców Częstochowa.

O konkursie

Konkurs organizowany jest od 2020 roku przez Związek Przedsiębiorców i Pracodawców w Polsce dla Małych, Średnich i Dużych Przedsiębiorstw. Nagrody przyznawane są wyróżniającym się innowatorom, inwestorom, pracodawcom i najbardziej efektywnym przedsiębiorstwom.

O Cemex

Cemex to globalna firma z branży materiałów budowlanych, która troszczy się o lepszą przyszłość, dzięki zrównoważonym produktom i rozwiązaniom. Poprzez nieustanne innowacje oraz szeroko zakrojone prace badawcze i rozwojowe, firma dąży do osiągnięcia neutralności klimatycznej. Cemex to lider gospodarki
o obiegu zamkniętym w sektorze budowlanym, a dzięki wdrażaniu nowych technologii, jest również pionierem w zakresie wykorzystania paliw alternatywnych i surowców wtórnych w procesach produkcyjnych. Cemex oferuje cement, beton towarowy, kruszywa oraz rozwiązania urbanizacyjne na rozwijających się rynkach całego świata, a międzynarodowy zespół świadczy na rzecz klientów wysokiej jakości usługi, wykorzystując technologie cyfrowe.

Więcej informacji na www.cemex.com oraz www.cemex.pl

Red./Cemex

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Szanowni Czytelnicy,

Z ogromną przyjemnością witam Was w pierwszym numerze naszej gazety! Jest to dla nas niezwykle ekscytujący moment, ponieważ rozpoczynamy wspólną podróż po fascynującym świecie informacji, inspiracji i refleksji.
Jesteśmy przekonani, że nasza gazeta będzie nie tylko źródłem aktualnych wiadomości, ale także miejscem, gdzie znajdziecie inspirujące historie, ciekawe artykuły oraz głosy ludzi, których opinie i doświadczenia mogą otworzyć nowe perspektywy.
Zapraszam Was serdecznie do aktywnego udziału w naszym projekcie. Wasze pomysły, sugestie i komentarze są nieocenione dla naszej redakcji. Wspólnie możemy tworzyć coś wyjątkowego!
Życzę Wam przyjemnej lektury i inspirujących przeżyć podczas poznawania naszej gazety.

Z poważaniem,

Redaktor Naczelny
Agnieszka Wójciak