Rozstrzygnięcie konkursów zorganizowanych przez ZGM TBS w Częstochowie

W środę, 20 marca w Hali Polonia miał miejsce finał konkursów: „Rzetelny lokator” i „Wspólny dom – Wspólna sprawa”. Były one organizowane przez Zakład Gospodarki Mieszkaniowej TBS w Częstochowie.

Zgłoszono ponad 90 prac, w tym teksty wierszowane. W tym roku zadaniem w obu konkursach było dokończenie zdania „Dbam o zdrowie, bo…”. Uczestnicy musieli zmieścić swoje pomysły w zaledwie stu słowach i zapewnić, że do tekstów, które składają do konkursu, posiadają pełne prawa autorskie.

W konkursie „Rzetelny lokator” przyznano dwa wyróżnienia. Przypadły one w udziale Jolancie Nowińskiej oraz Ewie Stanisławskiej. Miejsce trzecie w konkursie „Rzetelny lokator 2023” zajęła Józefa Karoń. Miejsce drugie przypadło Andrzejowi Piechocie, a wygrała Edyta Zielińska.

W konkursie „Wspólny Dom – Wspólna Sprawa” przyznano dwa wyróżnienia – Małgorzacie Świderskiej i Elżbiecie Piątkiewicz. Miejsce trzecie w konkursie „Wspólny dom – Wspólna sprawa” zajęła Mariola Piekarska. Miejsce drugie przypadło Anicie Nowakowskiej, a wygrał Małgorzata Klaklik. Wyróżnienia specjalne przyznał prezydent Częstochowy i trafiły one do Krystyny Ludyni-Milicz, Grażyny Gurazdy i Jarosława Malczyka.

Nagrody wyróżnionym i zwycięzcom wręczał m.in. prezydent Krzysztof Matyjaszczyk.

– Wielu uczestników konkursu podeszło do zagadnienia poważnie i przekazane prace stanowią skarbnicę wiedzy, jak dbać o zdrowie. Wskazywano na potrzebę szczepienia się i zwiększania aktywności fizycznej – komentował prezydent.

Na finałowej gali wystąpiły zespoły Camasutra i After Party. Pośród widowni, poza lokatorkami i lokatorami ZGM, znaleźli się przedstawiciele Częstochowskich Amazonek, Fundacji Adullam, Legionu Honorowych Dawców Krwi, Jurajskiej Kooperatywy Spożywczej, Politechniki Częstochowskiej i Włókniarza Częstochowa.

Konkurs „Rzetelny Lokator” przeznaczony jest dla najemców lokali mieszkalnych wchodzących w skład zasobu Gminy Częstochowa oraz zasobu Spółki, którzy regularnie uiszczają należności z tytułu opłat czynszowych. Natomiast „Wspólny dom – Wspólna sprawa” skierowany jest do wspólnot mieszkaniowych.

Fot. UM Częstochowy

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Szanowni Czytelnicy,

Z ogromną przyjemnością witam Was w pierwszym numerze naszej gazety! Jest to dla nas niezwykle ekscytujący moment, ponieważ rozpoczynamy wspólną podróż po fascynującym świecie informacji, inspiracji i refleksji.
Jesteśmy przekonani, że nasza gazeta będzie nie tylko źródłem aktualnych wiadomości, ale także miejscem, gdzie znajdziecie inspirujące historie, ciekawe artykuły oraz głosy ludzi, których opinie i doświadczenia mogą otworzyć nowe perspektywy.
Zapraszam Was serdecznie do aktywnego udziału w naszym projekcie. Wasze pomysły, sugestie i komentarze są nieocenione dla naszej redakcji. Wspólnie możemy tworzyć coś wyjątkowego!
Życzę Wam przyjemnej lektury i inspirujących przeżyć podczas poznawania naszej gazety.

Z poważaniem,

Redaktor Naczelny
Agnieszka Wójciak