Ekospektakl i zajączek wielkanocny na oddziale dziecięcym

W środę, 27 marca pacjentów z oddziału dziecięcego w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym spotkała miła niespodzianka, która wywołała szerokie uśmiechy na ich twarzach. Z okazji zbliżających się świąt wielkanocnych odwiedził ich zajączek wielkanocny. Kilka dni wcześniej natomiast dzieci mogły obejrzeć spektakl ekologiczny.

– W środę w szpitalu przy ul. Bialskiej pojawiły się zajączek wielkanocny, który przyniósł dla dzieciaków prezenty. – zdradził Łukasz Majewski, rzecznik prasowy szpitala i dodał, że wizyta niecodziennego gościa wzbudziła wielki entuzjazm wśród najmłodszych. – Trzeba przyznać, że nie ma nic cenniejszego niż uśmiech dzieciaków, które są właśnie w trudnej sytuacji zdrowotnej. Było dużo dużo radości z pojawienia się tych gości.

Ekologia to temat ważny i zawsze jest dobry moment na edukację w tym zakresie. Taka okazja nadarzyła się w szpitalu przy Pck, w ramach wizyty teatrzyku dziecięcego. Tematyka spektaklu oscylowała wokół szeroko pojętego tematu segregacji odpadów:

– Spektakl ekologiczny, który odbył się w świetlicy szpitalnej, mówił o tym, żeby w lesie nie śmiecić oraz segregować odpady. Dzieciaki, które były na oddziale, bardzo chętnie wzięły udział w przedstawieniu, które obejmowało także zabawę, polegającą na nauce sortowania śmieci. W tym przypadku również nie zabrakło uśmiechów i radości.

Wizyta zajączka z pewnością zrobiła ogromne wrażenie – i na dzieciakach i na rodzicach. Na oddziale dziecięcym często pojawiają się wyjątkowi goście, którzy przychodzą by poprawić humor pacjentów. 6 grudnia co roku pojawia się św. Mikołaj, innym razem przyszli siatkarze Norwida. W placówce wizytę złożył też rycerz Medalik z Rakowa, który miał dla dzieciaków prezenty z klubu. 

Mat. Red. Fot. Łukasz Majewski

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Szanowni Czytelnicy,

Z ogromną przyjemnością witam Was w pierwszym numerze naszej gazety! Jest to dla nas niezwykle ekscytujący moment, ponieważ rozpoczynamy wspólną podróż po fascynującym świecie informacji, inspiracji i refleksji.
Jesteśmy przekonani, że nasza gazeta będzie nie tylko źródłem aktualnych wiadomości, ale także miejscem, gdzie znajdziecie inspirujące historie, ciekawe artykuły oraz głosy ludzi, których opinie i doświadczenia mogą otworzyć nowe perspektywy.
Zapraszam Was serdecznie do aktywnego udziału w naszym projekcie. Wasze pomysły, sugestie i komentarze są nieocenione dla naszej redakcji. Wspólnie możemy tworzyć coś wyjątkowego!
Życzę Wam przyjemnej lektury i inspirujących przeżyć podczas poznawania naszej gazety.

Z poważaniem,

Redaktor Naczelny
Agnieszka Wójciak