Ogród społeczny rozkwitł dzięki DPS-owi w Częstochowie

Ogród przeznaczony do relaksu i wypoczynku został stworzony przesz Częstochowski Dom Pomocy Społecznej. Stworzono go z myślą o podopiecznych oraz lokalnej społeczności.

Mini ogród botaniczny i mini arboretum przy ścisłej współpracy z Częstochowskim Stowarzyszeniem na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością PERASADA powstały w DPS-ie. Otwarcie ogrodu miało miejsce 4 kwietnia i jego głównym zadaniem będzie służenie do hortiterapii (terapia ogrodem).

Na tym terenie powstała małe infrastruktury takie jak szklarnia, grządki czy kompostownik. Posadzono również wiele rośli w tym krzewy owocowe oraz kwiaty. Opiekę nad nimi będą sprawować mieszkańcy DPS-u, ich rodziny, a także społeczność lokalna.

Fot. UM Częstochowa

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Szanowni Czytelnicy,

Z ogromną przyjemnością witam Was w pierwszym numerze naszej gazety! Jest to dla nas niezwykle ekscytujący moment, ponieważ rozpoczynamy wspólną podróż po fascynującym świecie informacji, inspiracji i refleksji.
Jesteśmy przekonani, że nasza gazeta będzie nie tylko źródłem aktualnych wiadomości, ale także miejscem, gdzie znajdziecie inspirujące historie, ciekawe artykuły oraz głosy ludzi, których opinie i doświadczenia mogą otworzyć nowe perspektywy.
Zapraszam Was serdecznie do aktywnego udziału w naszym projekcie. Wasze pomysły, sugestie i komentarze są nieocenione dla naszej redakcji. Wspólnie możemy tworzyć coś wyjątkowego!
Życzę Wam przyjemnej lektury i inspirujących przeżyć podczas poznawania naszej gazety.

Z poważaniem,

Redaktor Naczelny
Agnieszka Wójciak