Częstochowa na niebiesko

Wczoraj (2 kwietnia) rozpoczęły się tegoroczne obchody pod hasłem „Zapal Się Na Niebiesko Dla Autyzmu”. Wydarzenia potrwają od 2 do 6 kwietnia. Wśród nich zapowiedziane są między innymi koncerty. Jeden jest już za nami.

Uroczysty koncert z okazji „Światowego dnia świadomości Autyzmu” miał miejsce 2 kwietnia i rozpoczął się o godzinie 18.00. Wydarzenie odbyło się w Miejskim Domu Kultury w Częstochowie. W uroczystej gali i wystąpieniach muzyczno kabaretowych wzięli udział Andrzej Grabowski i Krzysztof Niedźwiecki.
Poza występami, wiele budynków w mieście, w tym MDK, zostały podświetlone na niebiesko.
Akcja ma na celu rozszerzenie świadomości społecznej na temat autyzmu oraz zapobieganie wykluczeniu osób niepełnosprawnych. Stronę organizacyjną zawdzięczamy Stowarzyszeniu Daj Mi Czas, które zajmuje się sprawowaniem pieczy nad wydarzeniem od kilku lat.
Fotorelację z uroczystego koncertu zawdzięczamy Markowi Tęczy i zapraszamy na nią poniżej:

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Szanowni Czytelnicy,

Z ogromną przyjemnością witam Was w pierwszym numerze naszej gazety! Jest to dla nas niezwykle ekscytujący moment, ponieważ rozpoczynamy wspólną podróż po fascynującym świecie informacji, inspiracji i refleksji.
Jesteśmy przekonani, że nasza gazeta będzie nie tylko źródłem aktualnych wiadomości, ale także miejscem, gdzie znajdziecie inspirujące historie, ciekawe artykuły oraz głosy ludzi, których opinie i doświadczenia mogą otworzyć nowe perspektywy.
Zapraszam Was serdecznie do aktywnego udziału w naszym projekcie. Wasze pomysły, sugestie i komentarze są nieocenione dla naszej redakcji. Wspólnie możemy tworzyć coś wyjątkowego!
Życzę Wam przyjemnej lektury i inspirujących przeżyć podczas poznawania naszej gazety.

Z poważaniem,

Redaktor Naczelny
Agnieszka Wójciak