Linia nr 16 już funkcjonuje

6 kwietnia uruchomiono w Częstochowie nową linię komunikacji miejskiej, która będzie kursować w relacji Sucharskiego – Bialska.

Linię obsługuje częstochowskie MPK. Otrzymała numer 16, a jej trasa w obu kierunkach przebiega ulicami: Sejmową, Ludową, Narcyzową, Pileckiego, Michałowskiego, aleją Wyzwolenia, aleją Armii Krajowej, Dekabrystów, Okulickiego, Nowobialską, Wrocławską, św. Pawła, Odrodzenia, Rybacką i Zakopiańską.

Przez większość dnia, od poniedziałku do soboty, autobusy linii 16 pojawiają się na przystankach co pół godziny, a wieczorami w dni robocze i soboty, jak również w sobotnie poranki i większość dnia w niedzielę, częstotliwość wynosi 45 minut, a w niedziele rano – 80 minut.

Ze względu na wąskie osiedlowe uliczki i sam fakt rozszerzenia sieci komunikacyjnej do części miasta, które dotąd były pozbawione transportu publicznego, linię nr 16 obsługują autobusy o mniejszej pojemności, krótsze od znanych pasażerom z innych linii.

Sieć częstochowskiej komunikacji z dnia na dzień zyskała 6,5 km nowych odcinków tras oraz 22 nowe przystanki.

Linia nr 16 zapewnia bezpośrednie skomunikowanie z liniami tramwajowymi nr 1, 2 i 3 oraz autobusowymi nr 10, 13, 15, 22, 24, 25, 28, 29 i 32.

Fot. UM Częstochowy

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Szanowni Czytelnicy,

Z ogromną przyjemnością witam Was w pierwszym numerze naszej gazety! Jest to dla nas niezwykle ekscytujący moment, ponieważ rozpoczynamy wspólną podróż po fascynującym świecie informacji, inspiracji i refleksji.
Jesteśmy przekonani, że nasza gazeta będzie nie tylko źródłem aktualnych wiadomości, ale także miejscem, gdzie znajdziecie inspirujące historie, ciekawe artykuły oraz głosy ludzi, których opinie i doświadczenia mogą otworzyć nowe perspektywy.
Zapraszam Was serdecznie do aktywnego udziału w naszym projekcie. Wasze pomysły, sugestie i komentarze są nieocenione dla naszej redakcji. Wspólnie możemy tworzyć coś wyjątkowego!
Życzę Wam przyjemnej lektury i inspirujących przeżyć podczas poznawania naszej gazety.

Z poważaniem,

Redaktor Naczelny
Agnieszka Wójciak