KMP w Myszkowie zorganizowała dni otwarte

W Komendzie Powiatowej Policji w Myszkowie miały miejsce dni otwarte. Ich celem było promowanie zawodu policjanta. Funkcjonariusze z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii zachęcali młodzież z terenu powiatu myszkowskiego do wstąpienia w policyjne szeregi.

Uczniowie, biorący udział w dniach otwartych, obejrzeli film ukazującym codzienną pracę policjantów oraz omawiającym etapy rekrutacji. Dodatkowo mogli zobaczyć radiowóz oraz sprzęt, którym posługują się mundurowi w codziennej służbie. Zaprezentowany został też sprzęt do ochrony osobistej używany podczas zabezpieczeń imprez masowych i meczów. Każdy uczestnik dni otwartych mógł poczuć klimat służby, przymierzając służbowe wyposażenie czy zasiadając w policyjnym pojeździe. Dużym zainteresowaniem wśród młodzieży cieszyły pomieszczenia dla osób zatrzymanych, czy stanowisko dyżurnego jednostki. Stróże prawa podkreślali, że zawód policjanta to ciężka i odpowiedzialna praca, która wymagająca empatii, ale też odporności psychicznej.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Szanowni Czytelnicy,

Z ogromną przyjemnością witam Was w pierwszym numerze naszej gazety! Jest to dla nas niezwykle ekscytujący moment, ponieważ rozpoczynamy wspólną podróż po fascynującym świecie informacji, inspiracji i refleksji.
Jesteśmy przekonani, że nasza gazeta będzie nie tylko źródłem aktualnych wiadomości, ale także miejscem, gdzie znajdziecie inspirujące historie, ciekawe artykuły oraz głosy ludzi, których opinie i doświadczenia mogą otworzyć nowe perspektywy.
Zapraszam Was serdecznie do aktywnego udziału w naszym projekcie. Wasze pomysły, sugestie i komentarze są nieocenione dla naszej redakcji. Wspólnie możemy tworzyć coś wyjątkowego!
Życzę Wam przyjemnej lektury i inspirujących przeżyć podczas poznawania naszej gazety.

Z poważaniem,

Redaktor Naczelny
Agnieszka Wójciak