Niebieskie igrzyska w myszkowskiej podstawówce

24 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 5 miało w Myszkowie odbyło się wydarzenie, wpisujące się w obchody Światowego Miesiąca Wiedzy na temat autyzmu. Celem niebieskich igrzysk było zwiększenie wrażliwości na temat funkcjonowania osób ze spektrum autyzmu oraz promocja postaw zdrowej rywalizacji i możliwość osiągania sukcesu na miarę możliwości każdego dziecka.

Dyrekcja, nauczyciele, rehabilitanci oraz specjaliści mieli na uwadze dostosowanie konkurencji do możliwości zaproszonych przedszkolaków oraz uczniów klas szkoły podstawowej. Celem spotkania było to, aby w rywalizacji uczestniczyły zarówno osoby zdrowe oraz z niepełnosprawnościami.

Na zakończenie niebieskich igrzysk wszyscy otrzymali pamiątkowe medale. Odznaczenia wręczyła zastępca burmistrza Iwona Franelak oraz dyrektor szkoły Elżbieta Gocyła. Wielu uczestników z dumą podkreślało, że był to ich pierwszy w życiu złoty medal.

Mat. Red. Fot. Gmina Myszków

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Szanowni Czytelnicy,

Z ogromną przyjemnością witam Was w pierwszym numerze naszej gazety! Jest to dla nas niezwykle ekscytujący moment, ponieważ rozpoczynamy wspólną podróż po fascynującym świecie informacji, inspiracji i refleksji.
Jesteśmy przekonani, że nasza gazeta będzie nie tylko źródłem aktualnych wiadomości, ale także miejscem, gdzie znajdziecie inspirujące historie, ciekawe artykuły oraz głosy ludzi, których opinie i doświadczenia mogą otworzyć nowe perspektywy.
Zapraszam Was serdecznie do aktywnego udziału w naszym projekcie. Wasze pomysły, sugestie i komentarze są nieocenione dla naszej redakcji. Wspólnie możemy tworzyć coś wyjątkowego!
Życzę Wam przyjemnej lektury i inspirujących przeżyć podczas poznawania naszej gazety.

Z poważaniem,

Redaktor Naczelny
Agnieszka Wójciak