Dokąd się udać w Częstochowie jak widzi się zniszczenie mienia

Istnieje kilka miejsc, w których można zgłosić niszczenie mienia w Częstochowie, w zależności od rodzaju zdarzenia i jego skali.

Policja to podstawowe miejsce, gdzie należy się udać

 • Dyżurnówka Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie:
  • Telefon: 47 347 55 55
  • Adres: ul. Wolskiego 44, 42-200 Częstochowa
 • Strona internetowa Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie:
  https://czestochowa.policja.gov.pl/
 • Na stronie można zgłosić przestępstwo online.

Straż Miejska

 • Dyżurnówka Straży Miejskiej w Częstochowie:
  • Telefon: 981
  • Adres: ul. Dekalogu 1, 42-210 Częstochowa
 • Strona internetowa Straży Miejskiej w Częstochowie:
  https://sm.czestochowa.pl/
  • Na stronie można zgłosić interwencję online.

Jeśli niszczenie mienia miało miejsce na terenie osiedla, można zgłosić je do administracji osiedla. Administracja osiedla może podjąć kroki w celu naprawy szkód lub ukarania sprawcy.

Jeśli mienie zostało zniszczone na prywatnej posesji, należy zgłosić to bezpośrednio właścicielowi mienia. Właściciel może podjąć kroki prawne przeciwko sprawcy.

Podczas zgłaszania niszczenia mienia należy podać jak najwięcej informacji o zdarzeniu, m.in. datę, godzinę, miejsce, opis zniszczeń oraz dane świadków (jeśli są). Warto również zrobić zdjęcia zniszczeń, które mogą stanowić dowód w sprawie. Dobrym rozwiązaniem jest również nagranie filmiku telefonem komórkowym lub innym urządzeniem mającym takie możliwości. W przypadku poważnego zniszczenia mienia, np. włamania lub kradzieży, należy zgłosić to od razu na policję.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Szanowni Czytelnicy,

Z ogromną przyjemnością witam Was w pierwszym numerze naszej gazety! Jest to dla nas niezwykle ekscytujący moment, ponieważ rozpoczynamy wspólną podróż po fascynującym świecie informacji, inspiracji i refleksji.
Jesteśmy przekonani, że nasza gazeta będzie nie tylko źródłem aktualnych wiadomości, ale także miejscem, gdzie znajdziecie inspirujące historie, ciekawe artykuły oraz głosy ludzi, których opinie i doświadczenia mogą otworzyć nowe perspektywy.
Zapraszam Was serdecznie do aktywnego udziału w naszym projekcie. Wasze pomysły, sugestie i komentarze są nieocenione dla naszej redakcji. Wspólnie możemy tworzyć coś wyjątkowego!
Życzę Wam przyjemnej lektury i inspirujących przeżyć podczas poznawania naszej gazety.

Z poważaniem,

Redaktor Naczelny
Agnieszka Wójciak