Ćwiczenia ratownicze „SZKOŁA 2024”

W środę, 14 czerwca, o godzinie 10:00 na terenie Zespołu Szkół w Krzepicach przy ulicy Ryły 26, odbyły się ćwiczenia ratownicze pod kryptonimem „SZKOŁA 2024”. Ćwiczenia te miały na celu sprawdzenie gotowości i podniesienie umiejętności organizacyjnych oraz operacyjnych służb ratowniczo-gaśniczych w sytuacji pożaru w budynku użyteczności publicznej.

Scenariusz zakładał, że w wyniku pożaru poszkodowanych zostało wielu uczniów oraz ratowników, co miało na celu sprawdzenie skuteczności działań ratowniczych w sytuacji kryzysowej.

W manewrach uczestniczyli przedstawiciele Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kłobucku oraz Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Kłobucku, a także trzy zastępy JRG KP PSP w Kłobucku. W ćwiczeniach wzięło również udział dziesięć zastępów Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu kłobuckiego, w tym OSP Rębielice Królewskie, OSP Lipie, OSP Krzepice, OSP Zajączki Drugie, OSP Starokrzepice, OSP Zwierzyniec Pierwszy, OSP Waleńczów, OSP Wilkowiecko i OSP Panki.

Do działań włączyły się również jednostki współdziałające, takie jak Policja, Zespół Ratownictwa Medycznego, Wydział Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Kłobucku oraz Urząd Miasta Krzepice.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Szanowni Czytelnicy,

Z ogromną przyjemnością witam Was w pierwszym numerze naszej gazety! Jest to dla nas niezwykle ekscytujący moment, ponieważ rozpoczynamy wspólną podróż po fascynującym świecie informacji, inspiracji i refleksji.
Jesteśmy przekonani, że nasza gazeta będzie nie tylko źródłem aktualnych wiadomości, ale także miejscem, gdzie znajdziecie inspirujące historie, ciekawe artykuły oraz głosy ludzi, których opinie i doświadczenia mogą otworzyć nowe perspektywy.
Zapraszam Was serdecznie do aktywnego udziału w naszym projekcie. Wasze pomysły, sugestie i komentarze są nieocenione dla naszej redakcji. Wspólnie możemy tworzyć coś wyjątkowego!
Życzę Wam przyjemnej lektury i inspirujących przeżyć podczas poznawania naszej gazety.

Z poważaniem,

Redaktor Naczelny
Agnieszka Wójciak