Częstochowa zoptymalizuje komunikację miejską. Nowe trasy i rozkłady od 1 lipca

1 lipca Częstochowa wprowadza zoptymalizowany układ tras i rozkładów jazdy miejskich autobusów, będący częścią programu „Lepsza komunikacja w Częstochowie”. Zmiany te, oparte na analizie liczby pasażerów na poszczególnych liniach MPK, mają na celu poprawę punktualności i dostosowanie usług do rzeczywistych potrzeb mieszkańców.

Prezydent miasta podkreśla, że zmiany nie będą rewolucyjne. większość linii zachowa swoje dotychczasowe trasy, a modyfikacjom ulegną głównie godziny odjazdów, co ma na celu lepsze dostosowanie czasu przejazdu do natężenia ruchu i postojów na światłach. Dzięki temu pasażerowie mogą liczyć na większą punktualność autobusów.

Sezon wakacyjny to doskonały moment na wprowadzenie tych zmian, ponieważ pasażerowie, zwłaszcza młodzież szkolna, mają czas na zapoznanie się z nowymi rozkładami przed rozpoczęciem roku szkolnego we wrześniu.

Nowe rozwiązania uwzględniają także postulaty mieszkańców, m.in. osób dojeżdżających do pracy w różnych dzielnicach, w tym do zakładów w specjalnej strefie ekonomicznej. Pojawią się nowe połączenia, takie jak z ulicy Korkowej na Piastowską czy bezpośrednio z Rakowa, Błeszna i Wrzosowiaka do dworca PKP na Stradomiu. Linia nr 19 będzie rzadziej kursować na Żabiniec, ale zostanie uzupełniona kursami linii 26 w godzinach szczytu. Niektóre linie, jak nr 11 i 15, zostaną wydłużone, aby umożliwić wygodniejsze dotarcie do celu.

Popularne linie, takie jak 10, 22 i 24, będą kursować z co najmniej dotychczasową częstotliwością. Linia 24, najważniejsza w mieście, będzie kursować co 12 minut w szkolne dni rano, aby sprawnie dowieźć dzieci i młodzież na pierwsze lekcje. Linia 22 również będzie kursować częściej w godzinach szczytu.

Zmiany te są finalnym etapem procesu modyfikacji komunikacji miejskiej, rozpoczętego na początku roku po otwarciu pierwszych odcinków odnowionej DK-91. Celem jest zachęcenie mieszkańców do korzystania z komunikacji miejskiej na długie dystanse, z przesiadkami, wykorzystując „silne” linie z częstymi kursami.

Mat. red.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Szanowni Czytelnicy,

Z ogromną przyjemnością witam Was w pierwszym numerze naszej gazety! Jest to dla nas niezwykle ekscytujący moment, ponieważ rozpoczynamy wspólną podróż po fascynującym świecie informacji, inspiracji i refleksji.
Jesteśmy przekonani, że nasza gazeta będzie nie tylko źródłem aktualnych wiadomości, ale także miejscem, gdzie znajdziecie inspirujące historie, ciekawe artykuły oraz głosy ludzi, których opinie i doświadczenia mogą otworzyć nowe perspektywy.
Zapraszam Was serdecznie do aktywnego udziału w naszym projekcie. Wasze pomysły, sugestie i komentarze są nieocenione dla naszej redakcji. Wspólnie możemy tworzyć coś wyjątkowego!
Życzę Wam przyjemnej lektury i inspirujących przeżyć podczas poznawania naszej gazety.

Z poważaniem,

Redaktor Naczelny
Agnieszka Wójciak