Berggren piłkarzem sezonu!

Gustav Berggren odebrał statuetką otrzymaną od ZPUE i został piłkarzem sezonu.

Z tej okazji przybliżymy sylwetkę sportowca.

Gustav Berggren to szwedzki zawodnik, który obecnie gra na pozycji defensywnego pomocnika w polskim klubie Raków Częstochowa. Urodził się 7 września 1997 roku w Göteborgu w Szwecji.

Swoją karierę piłkarską rozpoczął w juniorskich drużynach GAIS Göteborg. W 2012 roku dołączył do akademii BK Häcken, gdzie przeszedł przez kolejne szczeble wiekowe. W 2015 roku podpisał swój pierwszy profesjonalny kontrakt z tą drużyną.

W BK Häcken Berggren szybko stał się ważnym graczem i zdobył z klubem mistrzostwo Szwecji w 2017 roku oraz Puchar Szwecji w 2019 roku. Wystąpił również w jednym meczu reprezentacji Szwecji w 2018 roku.

W 2022 roku Berggren przeniósł się do Rakowa Częstochowa, gdzie od razu stał się kluczowym zawodnikiem drużyny. Z Rakowem zdobył mistrzostwo Polski w 2022 roku i Superpuchar Polski w 2023 roku.

Fot. Raków Częstochowa

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Szanowni Czytelnicy,

Z ogromną przyjemnością witam Was w pierwszym numerze naszej gazety! Jest to dla nas niezwykle ekscytujący moment, ponieważ rozpoczynamy wspólną podróż po fascynującym świecie informacji, inspiracji i refleksji.
Jesteśmy przekonani, że nasza gazeta będzie nie tylko źródłem aktualnych wiadomości, ale także miejscem, gdzie znajdziecie inspirujące historie, ciekawe artykuły oraz głosy ludzi, których opinie i doświadczenia mogą otworzyć nowe perspektywy.
Zapraszam Was serdecznie do aktywnego udziału w naszym projekcie. Wasze pomysły, sugestie i komentarze są nieocenione dla naszej redakcji. Wspólnie możemy tworzyć coś wyjątkowego!
Życzę Wam przyjemnej lektury i inspirujących przeżyć podczas poznawania naszej gazety.

Z poważaniem,

Redaktor Naczelny
Agnieszka Wójciak