Wakacyjne atrakcje w Muzeum Częstochowskim

Muzeum Częstochowskie przygotowało wyjątkową ofertę wakacyjnych zajęć dla dzieci i młodzieży pod hasłem „Lato w Muzeum”. To niepowtarzalna szansa na poznanie historii, sztuki i kultury regionu w sposób, który wykracza poza szkolne programy.

Dla grup zorganizowanych zajęcia będą odbywać się w środy i czwartki, w godzinach ustalanych indywidualnie. Natomiast piątki są zarezerwowane na warsztaty rodzinne. Spotkania będą miały miejsce w różnych lokalizacjach, w tym w Multicentrum Zodiak w Parku Staszica, Ratuszu, Galerii Dobrej Sztuki w „Alejach” oraz Rezerwacie Archeologicznym na Rakowie.

Tematyka zajęć jest zróżnicowana i interesująca zarówno dla przedszkolaków, jak i dzieci z podstawówek. Podczas warsztatów „Jurajskie ABC” uczestnicy dowiedzą się o Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, zjawiskach krasowych oraz Szlaku Orlich Gniazd, a także wezmą udział w zajęciach plastyczno-manualnych. W ramach zajęć związanych z malarstwem abstrakcyjnym młodzi uczestnicy poznają twórczość Marii Jaremy i Jonasza Sterna, a następnie będą mieli okazję samodzielnie malować. W Rezerwacie Archeologicznym odbędą się warsztaty, podczas których dzieci wykonają gliniane talizmany inspirowane baśniami i legendami. Podczas spotkań „Pocztówka z Częstochowy” uczestnicy stworzą widokówki na wzór dawnych pocztówek, co będzie świetną alternatywą dla współczesnych wiadomości SMS czy na Messengerze.

W programie znalazły się również zajęcia związane z ludowymi zabawkami i wycinankami. Dzieci będą miały okazję malować drewniane zabawki oraz tworzyć wycinanki. Zajęcia o historii Częstochowy pozwolą uczestnikom zwiedzić podziemia Starego Rynku i poznać tajniki górnictwa rud żelaza. Dla miłośników przyrody przygotowano spotkanie poświęcone dzięciołom, podczas którego dzieci dowiedzą się wielu ciekawostek o tych ptakach i wykonają ich modele z tektury.

Koszt udziału w zajęciach wynosi symboliczne 10 lub 15 zł. Szczegółowy program, w tym daty, miejsca i czas trwania zajęć, można znaleźć na stronie internetowej Muzeum Częstochowskiego. Rezerwacje przyjmowane są pod numerem telefonu 504 757 502, a na zajęcia w Multicentrum ZODIAK pod numerem 504 757 598.

Odwiedź stronę internetową oraz fanpage Muzeum Częstochowskiego na Facebooku, aby znaleźć interesujące zajęcia dla swoich dzieci. To doskonała okazja, by spędzić wakacje w sposób edukacyjny i kreatywny, odkrywając bogatą historię i kulturę Częstochowy.

Fot. UM Częstochowy

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Szanowni Czytelnicy,

Z ogromną przyjemnością witam Was w pierwszym numerze naszej gazety! Jest to dla nas niezwykle ekscytujący moment, ponieważ rozpoczynamy wspólną podróż po fascynującym świecie informacji, inspiracji i refleksji.
Jesteśmy przekonani, że nasza gazeta będzie nie tylko źródłem aktualnych wiadomości, ale także miejscem, gdzie znajdziecie inspirujące historie, ciekawe artykuły oraz głosy ludzi, których opinie i doświadczenia mogą otworzyć nowe perspektywy.
Zapraszam Was serdecznie do aktywnego udziału w naszym projekcie. Wasze pomysły, sugestie i komentarze są nieocenione dla naszej redakcji. Wspólnie możemy tworzyć coś wyjątkowego!
Życzę Wam przyjemnej lektury i inspirujących przeżyć podczas poznawania naszej gazety.

Z poważaniem,

Redaktor Naczelny
Agnieszka Wójciak