Łódź-Częstochowa już od grudnia?

Łódzka Kolej Aglomeracyjna uruchomi połączenia na trasie do Częstochowy przez Chorzew-Siemkowice w grudniu 2024 roku, niezależnie od stanu gotowości przystanków położonych wzdłuż linii nr 146.

Modernizacja odcinka Chorzew-Siemkowice – Wyczerpy (częstochowski węzeł kolejowy) zlikwidowała infrastrukturę przystankową, która jest teraz odtwarzana w ramach rządowego programu przystankowego na lata 2021-2025.

Pierwsze pociągi ŁKA mają obsługiwać jedynie przystanki węzłowe: Częstochowa, Koniecpol, Blachownia, Herby, Chorzew. Postoje na pozostałych zostaną uruchomione w późniejszym terminie, w zależności od postępów prac budowlanych.

ŁKA tłumaczy swoją decyzję chęcią jak najszybszego zapewnienia mieszkańcom Częstochowy i okolic dostępu do nowoczesnego transportu kolejowego. Nowe połączenia mają być szybsze i wygodniejsze niż dotychczasowe autobusy, a także bardziej przyjazne dla środowiska.

Należy jednak pamiętać, że podróżowanie pociągami ŁKA do Częstochowy w grudniu 2024 roku może być utrudnione ze względu na brak wszystkich zaplanowanych przystanków. Pasażerowie muszą liczyć się z przesiadkami lub dłuższymi trasami dojazdu.

Aktualne informacje na temat postępów prac budowlanych i terminów uruchomienia poszczególnych przystanków można znaleźć na stronach internetowych ŁKA i PKP Polskich Linii Kolejowych.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Szanowni Czytelnicy,

Z ogromną przyjemnością witam Was w pierwszym numerze naszej gazety! Jest to dla nas niezwykle ekscytujący moment, ponieważ rozpoczynamy wspólną podróż po fascynującym świecie informacji, inspiracji i refleksji.
Jesteśmy przekonani, że nasza gazeta będzie nie tylko źródłem aktualnych wiadomości, ale także miejscem, gdzie znajdziecie inspirujące historie, ciekawe artykuły oraz głosy ludzi, których opinie i doświadczenia mogą otworzyć nowe perspektywy.
Zapraszam Was serdecznie do aktywnego udziału w naszym projekcie. Wasze pomysły, sugestie i komentarze są nieocenione dla naszej redakcji. Wspólnie możemy tworzyć coś wyjątkowego!
Życzę Wam przyjemnej lektury i inspirujących przeżyć podczas poznawania naszej gazety.

Z poważaniem,

Redaktor Naczelny
Agnieszka Wójciak