Krzysztof R. otrzymał dożywocie

Krzysztof R., oskarżony o zabójstwo 45-letniej Aleksandry W. i jej córki Oliwii z Częstochowy, został skazany przez Sąd Okręgowy w Częstochowie na karę dożywotniego więzienia z możliwością zwolnienia warunkowego po 30 latach.

Wyrok zapadł 27 czerwca 2024 roku. Sąd uznał, że Krzysztof R. działał z premedytacją i okrucieństwem, a jego zbrodnia wywołała ogromne cierpienie rodziny ofiar.

Oprócz dożywotniego więzienia, sąd skazał Krzysztofa R. na inne, dodatkowe kary, m.in.: obowiązek zapłaty zadośćuczynienia dla rodziny ofiar, nawiązkę na schronisko i dodatkowo zakaz posiadania zwierząt przez 10 lat.

Wyrok spotkał się z aprobatą ze strony rodziny ofiar i prokuratury.

Sprawa zabójstwa Aleksandry W. i jej córki Oliwii wstrząsnęła Częstochową i okolicą. Młode kobiety wraz z psem zostały znalezione martwe w swoim domu w lutym 2022 roku. Po kilkunastu dniach poszukiwań, ciała ofiar odkryto w lesie. Szybko ustalono, że zginęły z rąk Krzysztofa R., znajomego rodziny.

Motywy zbrodni nie zostały do końca wyjaśnione. Krzysztof R. nie przyznał się do winy i początkowo składał sprzeczne wyjaśnienia. Ostatecznie przyznał się do zabójstw, ale odmówił szczegółowego opisywania przebiegu zdarzeń.

Wyrok Sądu Okręgowego w Częstochowie jest nieprawomocny. Krzysztof R. ma prawo do wniesienia kasacji do Sądu Najwyższego.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Szanowni Czytelnicy,

Z ogromną przyjemnością witam Was w pierwszym numerze naszej gazety! Jest to dla nas niezwykle ekscytujący moment, ponieważ rozpoczynamy wspólną podróż po fascynującym świecie informacji, inspiracji i refleksji.
Jesteśmy przekonani, że nasza gazeta będzie nie tylko źródłem aktualnych wiadomości, ale także miejscem, gdzie znajdziecie inspirujące historie, ciekawe artykuły oraz głosy ludzi, których opinie i doświadczenia mogą otworzyć nowe perspektywy.
Zapraszam Was serdecznie do aktywnego udziału w naszym projekcie. Wasze pomysły, sugestie i komentarze są nieocenione dla naszej redakcji. Wspólnie możemy tworzyć coś wyjątkowego!
Życzę Wam przyjemnej lektury i inspirujących przeżyć podczas poznawania naszej gazety.

Z poważaniem,

Redaktor Naczelny
Agnieszka Wójciak