Zmiany w 800+

Od 1 września 2024 roku nastąpią zmiany w programie 800 plus. Najważniejsza zmiana to uzależnienie wypłaty świadczenia od realizacji obowiązku szkolnego.

Oznacza to, że aby otrzymać 800 plus na dziecko w wieku 7-17 lat, będzie ono musiało uczęszczać do publicznej szkoły w Polsce, albo do szkoły niepublicznej, która posiada wpis do rejestru szkół i placówek oświatowych. Będzie też mogło realizować obowiązek nauczania w domu (ale tylko w przypadku dzieci, które mają orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego).

Dodatkowo, zmienia się termin wypłaty świadczenia 800 plus. Od 2024 roku będzie ono wypłacane w jednym terminie, tj. do 10. dnia każdego miesiąca.

Warto również wspomnieć, że program 800 plus zostanie rozszerzony o nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych w wieku 18-25 lat. Będzie ono wynosić 800 zł miesięcznie i nie będzie podlegać kryterium dochodowemu.

Powyższe informacje są aktualne na dzień 25 czerwca 2024 roku. Przed złożeniem wniosku o 800 plus warto zawsze sprawdzić aktualne informacje na stronach rządowych.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Szanowni Czytelnicy,

Z ogromną przyjemnością witam Was w pierwszym numerze naszej gazety! Jest to dla nas niezwykle ekscytujący moment, ponieważ rozpoczynamy wspólną podróż po fascynującym świecie informacji, inspiracji i refleksji.
Jesteśmy przekonani, że nasza gazeta będzie nie tylko źródłem aktualnych wiadomości, ale także miejscem, gdzie znajdziecie inspirujące historie, ciekawe artykuły oraz głosy ludzi, których opinie i doświadczenia mogą otworzyć nowe perspektywy.
Zapraszam Was serdecznie do aktywnego udziału w naszym projekcie. Wasze pomysły, sugestie i komentarze są nieocenione dla naszej redakcji. Wspólnie możemy tworzyć coś wyjątkowego!
Życzę Wam przyjemnej lektury i inspirujących przeżyć podczas poznawania naszej gazety.

Z poważaniem,

Redaktor Naczelny
Agnieszka Wójciak