Te prace jeszcze potrwają

Modernizacja węzła z aleją Jana Pawła II w Częstochowie, stanowiącego część drogi krajowej nr 91, nie została jeszcze ukończona. Prace budowlane rozpoczęły się w 2019 roku i pierwotnie planowano ich zakończenie na przełomie 2022 i 2023 roku. Jednak z powodu m.in. pandemii COVID-19 i problemów z dostawami materiałów, termin realizacji uległ wydłużeniu.

Obecnie planowany termin zakończenia inwestycji to IV kwartał 2024 roku.

Modernizacja węzła obejmuje m.in.: budowę dwupoziomowego skrzyżowania, rozbudowę jezdni DK1 do trzech pasów ruchu w każdym kierunku, budowę nowych dróg dojazdowych, budowę chodników i ścieżek rowerowych, przebudowę sieci uzbrojenia podziemnego.

Celem inwestycji jest poprawa płynności ruchu, bezpieczeństwa i komfortu jazdy w tym rejonie.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Szanowni Czytelnicy,

Z ogromną przyjemnością witam Was w pierwszym numerze naszej gazety! Jest to dla nas niezwykle ekscytujący moment, ponieważ rozpoczynamy wspólną podróż po fascynującym świecie informacji, inspiracji i refleksji.
Jesteśmy przekonani, że nasza gazeta będzie nie tylko źródłem aktualnych wiadomości, ale także miejscem, gdzie znajdziecie inspirujące historie, ciekawe artykuły oraz głosy ludzi, których opinie i doświadczenia mogą otworzyć nowe perspektywy.
Zapraszam Was serdecznie do aktywnego udziału w naszym projekcie. Wasze pomysły, sugestie i komentarze są nieocenione dla naszej redakcji. Wspólnie możemy tworzyć coś wyjątkowego!
Życzę Wam przyjemnej lektury i inspirujących przeżyć podczas poznawania naszej gazety.

Z poważaniem,

Redaktor Naczelny
Agnieszka Wójciak