Samochód dla zwierząt przekazany!

Nowy samochód do przewozu zwierząt dla częstochowskiego schroniska to nie lada gratka! Prezentacja auta odbyła się 27 czerwca na placu Biegańskiego.

– Pojazd Renault Trafic z zabudową specjalistyczną, przystosowaną do transportu zwierząt został wyposażony w przygotowaną do przewozu zwierząt specjalistyczną przestrzeń ładunkową wyposażoną w dodatkową klimatyzację, niezależne od pracy silnika ogrzewanie, specjalistyczne klatki do przewozu zwierząt z systemem ich szybkiego montażu i demontażu wg potrzeb, system uchwytów i schowków do przewozu niezbędnego sprzętu do obsługi zwierząt oraz w pełni wodoodporne ściany i podłogę ułatwiające utrzymanie czystości – informuje przedstawiciel salonu Renault Tandem, w którym został zakupiony pojazd.

Zakup nowego Renault Trafica z wyposażeniem specjalnie przystosowanym do transportu zwierząt był możliwy dzięki środkom z 1,5% podatku dochodowego przekazywanym na rzecz schroniska.

Nowy nabytek to już drugi samochód sfinansowany z darowizn – w 2019 roku schronisko kupiło Forda Transita Connect.

– Poprzedni samochód do przewozu zwierząt otrzymaliśmy od Urzędu Miasta Częstochowy ponad 15 lat temu. Też był to Renault Trafic, ale kompletnie nieprzystosowany do przewozu zwierząt. Było to auto dostawcze z pustą „paką” z tyłu. Pracownicy Schroniska własnymi siłami wyposażyli go w klatki do przewozu zwierząt, drewnianą podłogę, żeby mogło to jakoś funkcjonować. W upały w części do przewozu zwierząt panowały bardzo wysokie temperatury, a zimą wszystko zamarzało „na kość” – informuje Piotr Grzeliński, członek zarządu częstochowskiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami – Dzięki tym, którzy przekazali swoje 1,5% podatku na częstochowski Oddział TOZ mogło się to udać – dodaje.

Samochód posiada specjalnie zaprojektowaną przestrzeń ładunkową, która zapewnia zwierzętom komfort i bezpieczeństwo podczas transportu. Wyposażono ją w izolację termiczną chroniącą przed upałem i chłodem, system wentylacji oraz oświetlenie LED.

Zakup nowego auta to niewątpliwie dobra wiadomość dla podopiecznych schroniska, które zyskają komfortowe warunki transportu podczas adopcji, wyjazdów do weterynarza czy innych wydarzeń.

Fot. Renault Tandem

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Jedna odpowiedź

  1. Dobry i ciekawy wpis. Jestem naprawdę szczęśliwy, że znalazłem ten artykuł. Wielu osobom wydaje się, że mają odpowiednią wiedzę ,by się wypowiadać na poruszany przez siebie temat, ale niestety tak nie jest. Stąd też moje pozytywne zaskoczenie. Po prostu super artykuł. Koniecznie będę rekomendował to miejsce i regularnie tu zaglądał, by zobaczyć nowe artykuły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Szanowni Czytelnicy,

Z ogromną przyjemnością witam Was w pierwszym numerze naszej gazety! Jest to dla nas niezwykle ekscytujący moment, ponieważ rozpoczynamy wspólną podróż po fascynującym świecie informacji, inspiracji i refleksji.
Jesteśmy przekonani, że nasza gazeta będzie nie tylko źródłem aktualnych wiadomości, ale także miejscem, gdzie znajdziecie inspirujące historie, ciekawe artykuły oraz głosy ludzi, których opinie i doświadczenia mogą otworzyć nowe perspektywy.
Zapraszam Was serdecznie do aktywnego udziału w naszym projekcie. Wasze pomysły, sugestie i komentarze są nieocenione dla naszej redakcji. Wspólnie możemy tworzyć coś wyjątkowego!
Życzę Wam przyjemnej lektury i inspirujących przeżyć podczas poznawania naszej gazety.

Z poważaniem,

Redaktor Naczelny
Agnieszka Wójciak