Od sierpnia można się starać o bon energetyczny

Bon energetyczny to jednorazowe świadczenie pieniężne, które ma pomóc gospodarstwom domowym w pokryciu kosztów ogrzewania w związku ze wzrostem cen energii. Wysokość bonu uzależniona jest od liczby osób w gospodarstwie domowym oraz rodzaju ogrzewania.

Gospodarstwa domowe, których przeciętne miesięczne dochody w 2023 roku nie przekroczyły 2500 zł na osobę w gospodarstwie jednoosobowym lub 1700 zł na osobę w gospodarstwie wieloosobowym i gospodarstwa domowe wykorzystujące do ogrzewania energię elektryczną mogą skorzystać z bonu energetycznego. W drugim przypadku kwota bonu jest dwukrotnie wyższa.

Wysokość jednorazowego świadczenia będzie zależna od ilości osób w gospodarstwie. Jednoosobowe otrzymają 300 zł, 2-3 osobowe: 400 zł, 4-5 osobowe: 500 zł, 6-osobowe i więcej: 600 zł. W przypadku jeżeli wykorzystywana jest do ogrzewana energia elektryczna to  kwota bonu pomnożona przez 2

Wnioski o bon energetyczny będzie można składać od 1 sierpnia do 31 grudnia. Wnioski mają być przyjmowane online na stronie internetowej gov.pl lub w formie papierowej w ośrodkach pomocy społecznej. Do wniosku o bon energetyczny należy dołączyć deklarację o wysokości dochodów za 2023 rok i oświadczenie o źródle ogrzewania.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Szanowni Czytelnicy,

Z ogromną przyjemnością witam Was w pierwszym numerze naszej gazety! Jest to dla nas niezwykle ekscytujący moment, ponieważ rozpoczynamy wspólną podróż po fascynującym świecie informacji, inspiracji i refleksji.
Jesteśmy przekonani, że nasza gazeta będzie nie tylko źródłem aktualnych wiadomości, ale także miejscem, gdzie znajdziecie inspirujące historie, ciekawe artykuły oraz głosy ludzi, których opinie i doświadczenia mogą otworzyć nowe perspektywy.
Zapraszam Was serdecznie do aktywnego udziału w naszym projekcie. Wasze pomysły, sugestie i komentarze są nieocenione dla naszej redakcji. Wspólnie możemy tworzyć coś wyjątkowego!
Życzę Wam przyjemnej lektury i inspirujących przeżyć podczas poznawania naszej gazety.

Z poważaniem,

Redaktor Naczelny
Agnieszka Wójciak