Do akcji musieli wezwać kontrterrorystów…

W poniedziałek, 1 lipca 2024 roku, policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie udali się na interwencję w związku z podejrzeniem o przechowywanie niebezpiecznych materiałów w jednym z mieszkań na ulicy Poleskiej. Na miejscu mundurowi potwierdzili obecność mężczyzny, który nie chciał otworzyć drzwi. Ze względu na dynamiczną i niebezpieczną sytuację, podjęto decyzję o ewakuacji mieszkańców bloku.

Do akcji zaangażowano policyjnych pirotechników, przewodnika z psem tropiącym, kontrterrorystów, funkcjonariuszy Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego z Katowic oraz straż pożarną. W trakcie działań służb w mieszkaniu odnaleziono 50-letniego mężczyznę, a także plastikową butelkę z cieczą i papierową torebkę ze sproszkowaną substancją.

Zabezpieczone materiały zostaną poddane analizie biegłych, którzy ocenią ich potencjalne zastosowanie w produkcji materiałów wybuchowych. 50-letni mężczyzna został zatrzymany. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi Wydział Kryminalny Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

Fot. KMP Częstochowa

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Szanowni Czytelnicy,

Z ogromną przyjemnością witam Was w pierwszym numerze naszej gazety! Jest to dla nas niezwykle ekscytujący moment, ponieważ rozpoczynamy wspólną podróż po fascynującym świecie informacji, inspiracji i refleksji.
Jesteśmy przekonani, że nasza gazeta będzie nie tylko źródłem aktualnych wiadomości, ale także miejscem, gdzie znajdziecie inspirujące historie, ciekawe artykuły oraz głosy ludzi, których opinie i doświadczenia mogą otworzyć nowe perspektywy.
Zapraszam Was serdecznie do aktywnego udziału w naszym projekcie. Wasze pomysły, sugestie i komentarze są nieocenione dla naszej redakcji. Wspólnie możemy tworzyć coś wyjątkowego!
Życzę Wam przyjemnej lektury i inspirujących przeżyć podczas poznawania naszej gazety.

Z poważaniem,

Redaktor Naczelny
Agnieszka Wójciak