Uroczysta promocja kadetów Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie

28 czerwca na terenie Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej (CS PSP) w Częstochowie odbyła się uroczysta promocja kadetów XXVI turnusu Dziennego Studium Aspirantów oraz absolwentów Kwalifikacyjnego Kursu Zawodowego w Zawodzie Technik Pożarnictwa.

Uroczystość rozpoczęła się od meldunku złożonego zastępcy komendanta głównego PSP st. bryg. Pawłowi Frysztakowi. Promocję przyjęło 58 absolwentów Dziennego Studium Aspirantów PSP, wśród których były także dwie kobiety. Dodatkowo, 99 absolwentów Kwalifikacyjnego Kursu Zawodowego w Zawodzie Technik Pożarnictwa, w tym dziesięć kobiet, również uzyskało promocję.

Kadeci w czasie 18 miesięcy pełnienia służby w szkolnej Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej brali udział w niemal dwóch tysiącach zdarzeń o różnym stopniu skomplikowania. W trakcie nauki wykazali się zaangażowaniem w akcje ratowniczo-gaśnicze, obsługiwali nowoczesny sprzęt pożarniczy i zdobywali niezbędne umiejętności do realizacji trudnych zadań ratowniczych.

Proces kształcenia odbywał się w nowocześnie wyposażonych salach wykładowych i laboratoriach, a ćwiczenia praktyczne miały miejsce na największym w Polsce poligonie pożarniczym z ponad 50 stanowiskami ćwiczebnymi.

Wśród promowanych kadetów znaleźli się także zawodnicy sportów pożarniczych, piłki siatkowej, piłki nożnej, tenisa stołowego, sportów wytrzymałościowych, a także honorowi krwiodawcy i dawcy szpiku kostnego. Wielu z nich brało udział w akcjach charytatywnych, łącząc naukę z obowiązkami służbowymi.

Uroczysta promocja była zwieńczeniem dwuletniego okresu kształcenia, podczas którego absolwenci zdobywali zarówno wiedzę teoretyczną, jak i praktyczną, przygotowując się do pełnienia służby w jednostkach ratowniczych na terenie całego kraju.

Fot. UM Częstochowy

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Szanowni Czytelnicy,

Z ogromną przyjemnością witam Was w pierwszym numerze naszej gazety! Jest to dla nas niezwykle ekscytujący moment, ponieważ rozpoczynamy wspólną podróż po fascynującym świecie informacji, inspiracji i refleksji.
Jesteśmy przekonani, że nasza gazeta będzie nie tylko źródłem aktualnych wiadomości, ale także miejscem, gdzie znajdziecie inspirujące historie, ciekawe artykuły oraz głosy ludzi, których opinie i doświadczenia mogą otworzyć nowe perspektywy.
Zapraszam Was serdecznie do aktywnego udziału w naszym projekcie. Wasze pomysły, sugestie i komentarze są nieocenione dla naszej redakcji. Wspólnie możemy tworzyć coś wyjątkowego!
Życzę Wam przyjemnej lektury i inspirujących przeżyć podczas poznawania naszej gazety.

Z poważaniem,

Redaktor Naczelny
Agnieszka Wójciak