Szybki paszport tymczasowy na niektórych lotniskach w Krakowie, Gdańsku i Katowicach

Od 1 lipca podróżni będą mogli skorzystać z szybkich paszportów tymczasowych na lotniskach w Krakowie, Gdańsku i Katowicach.

Nowe punkty paszportowe to odpowiedź na duży ruch wakacyjny na lotniskach. Nowe punkty będą czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30-15:30. Z warszawskiego punktu skorzystało już 18 tys. osób. Otwarcie nowych punktów jest możliwe dzięki szybkim działaniom legislacyjnym i współpracy z wojewodami.

Lokalizacje i daty otwarcia nowych punktów to: Kraków-Balice – 1 lipca 2024 r., Gdańsk im. Lecha Wałęsy – 8 lipca 2024 r., oraz Katowice-Pyrzowice – 17 lipca 2024 r.

Paszport tymczasowy można uzyskać w przypadku utracenia, zapomnienia lub kradzieży paszportu lub dowodu osobistego, posiadania nieważnego dokumentu oraz posiadania ważnego biletu lotniczego. Koszt paszportu tymczasowego to 30 zł, a jego ważność wynosi maksymalnie 365 dni. Płatność odbywa się kartą płatniczą. Wniosek można złożyć bezpośrednio na lotnisku, gdzie zostanie wykonane zdjęcie i sprawdzona tożsamość.

Nowe punkty paszportowe to krok w kierunku ułatwienia podróżowania Polakom, którzy napotkają problemy z dokumentami tuż przed wyjazdem.

fot. pixabay

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Szanowni Czytelnicy,

Z ogromną przyjemnością witam Was w pierwszym numerze naszej gazety! Jest to dla nas niezwykle ekscytujący moment, ponieważ rozpoczynamy wspólną podróż po fascynującym świecie informacji, inspiracji i refleksji.
Jesteśmy przekonani, że nasza gazeta będzie nie tylko źródłem aktualnych wiadomości, ale także miejscem, gdzie znajdziecie inspirujące historie, ciekawe artykuły oraz głosy ludzi, których opinie i doświadczenia mogą otworzyć nowe perspektywy.
Zapraszam Was serdecznie do aktywnego udziału w naszym projekcie. Wasze pomysły, sugestie i komentarze są nieocenione dla naszej redakcji. Wspólnie możemy tworzyć coś wyjątkowego!
Życzę Wam przyjemnej lektury i inspirujących przeżyć podczas poznawania naszej gazety.

Z poważaniem,

Redaktor Naczelny
Agnieszka Wójciak