Nowe mieszkania w Blachowni

Spółdzielnia Mieszkaniowa w Blachowni otrzymała gwarancję kredytową od Banku Gospodarstwa Krajowego na 43,5 mln zł. Środki te zostaną przeznaczone na budowę pięciu budynków mieszkalnych z 116 lokalami, 175 miejscami postojowymi oraz niezbędną infrastrukturą. Całkowity koszt inwestycji wyniesie ponad 55 mln zł.

Projekt, realizowany na terenie przy Przychodni Blamed należącym do Gminy Blachownia, będzie finansowany z wkładów własnych przyszłych najemców (10-20% wartości lokalu) oraz preferencyjnego kredytu spłacanego w czynszu. Prezes Tadeusz Koćwin podkreśla, że Spółdzielnia nie ryzykuje własnych środków, a koszty pokryją przyszli najemcy. Możliwa 99% bonifikata od Gminy może dodatkowo obniżyć koszt budowy.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Szanowni Czytelnicy,

Z ogromną przyjemnością witam Was w pierwszym numerze naszej gazety! Jest to dla nas niezwykle ekscytujący moment, ponieważ rozpoczynamy wspólną podróż po fascynującym świecie informacji, inspiracji i refleksji.
Jesteśmy przekonani, że nasza gazeta będzie nie tylko źródłem aktualnych wiadomości, ale także miejscem, gdzie znajdziecie inspirujące historie, ciekawe artykuły oraz głosy ludzi, których opinie i doświadczenia mogą otworzyć nowe perspektywy.
Zapraszam Was serdecznie do aktywnego udziału w naszym projekcie. Wasze pomysły, sugestie i komentarze są nieocenione dla naszej redakcji. Wspólnie możemy tworzyć coś wyjątkowego!
Życzę Wam przyjemnej lektury i inspirujących przeżyć podczas poznawania naszej gazety.

Z poważaniem,

Redaktor Naczelny
Agnieszka Wójciak