SP nr 3 im. w Blachowni otrzyma 35 000 zł

Wojewoda śląski ogłosił listę szkół zakwalifikowanych do programu „Aktywna Tablica” w 2024 roku. Środki trafią do 194 placówek w regionie, a łączna kwota dofinansowania wyniesie 5 683 047,55 zł.

Wśród szczęśliwych szkół znalazła się Szkoła Podstawowa nr 3 im. Stanisława Staszica w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Blachowni, która otrzyma 35 000 zł. Program ma na celu doposażenie szkół podstawowych i ponadpodstawowych w nowoczesne pomoce dydaktyczne. Dotacja pokrywa 80% kosztów zakupu, a pozostałe 20% musi zapewnić szkoła.

Celem programu jest unowocześnienie baz dydaktycznych szkół, podniesienie jakości kształcenia, ułatwienie nauczycielom prowadzenia zajęć i zwiększenie atrakcyjności nauki dla uczniów.

„Aktywna Tablica” to ważny program, który wspiera polską edukację. Dzięki dofinansowaniu szkoły mogą wyposażyć się w nowoczesne sprzęty i pomoce dydaktyczne, co z pewnością przełoży się na lepsze wyniki nauczania i większe zainteresowanie uczniów nauką.

Fot. ZSP w Blachowni

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Szanowni Czytelnicy,

Z ogromną przyjemnością witam Was w pierwszym numerze naszej gazety! Jest to dla nas niezwykle ekscytujący moment, ponieważ rozpoczynamy wspólną podróż po fascynującym świecie informacji, inspiracji i refleksji.
Jesteśmy przekonani, że nasza gazeta będzie nie tylko źródłem aktualnych wiadomości, ale także miejscem, gdzie znajdziecie inspirujące historie, ciekawe artykuły oraz głosy ludzi, których opinie i doświadczenia mogą otworzyć nowe perspektywy.
Zapraszam Was serdecznie do aktywnego udziału w naszym projekcie. Wasze pomysły, sugestie i komentarze są nieocenione dla naszej redakcji. Wspólnie możemy tworzyć coś wyjątkowego!
Życzę Wam przyjemnej lektury i inspirujących przeżyć podczas poznawania naszej gazety.

Z poważaniem,

Redaktor Naczelny
Agnieszka Wójciak