ZGM ,,TBS’’ zachęca do sprzątania po pupilach

W ramach trwającej akcji edukacyjnej „Czyste podwórko” miejska spółka apeluje do mieszkańców o obowiązku sprzątania po swoich zwierzakach.

Niesprzątanie odchodów po swoim pupilu to wykroczenie, za które grozi mandat w wysokości 500 złotych. W tym roku pojawiły się nowe tablice z wizerunkiem psa. Są umieszczone w kolejnych punktach miasta. Pojawiły się one m.in. na nowym zieleńcu przy Liceum Kopernika.

ZGM „TBS” sfinansował kilka tysięcy worków na psie odchody, które można odbierać w oddziałach eksploatacji ZGM-u. W ubiegłych latach spółka miejska postawiła łącznie 30 tablic w kształcie znaków drogowych, przypominających o obowiązującym w mieście ,,Regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie miasta Częstochowy’’.

Akcję ,,Czyste podwórko’’ rozszerzono także o zbiórkę elektrośmieci. Ma zachęcić do skorzystania z bezpłatnego mobilnego punktu zbiórki odpadów niebezpiecznych i przekazywania elektrośmieci oraz innych odpadów problemowych.

Fot. UM Częstochowy

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Szanowni Czytelnicy,

Z ogromną przyjemnością witam Was w pierwszym numerze naszej gazety! Jest to dla nas niezwykle ekscytujący moment, ponieważ rozpoczynamy wspólną podróż po fascynującym świecie informacji, inspiracji i refleksji.
Jesteśmy przekonani, że nasza gazeta będzie nie tylko źródłem aktualnych wiadomości, ale także miejscem, gdzie znajdziecie inspirujące historie, ciekawe artykuły oraz głosy ludzi, których opinie i doświadczenia mogą otworzyć nowe perspektywy.
Zapraszam Was serdecznie do aktywnego udziału w naszym projekcie. Wasze pomysły, sugestie i komentarze są nieocenione dla naszej redakcji. Wspólnie możemy tworzyć coś wyjątkowego!
Życzę Wam przyjemnej lektury i inspirujących przeżyć podczas poznawania naszej gazety.

Z poważaniem,

Redaktor Naczelny
Agnieszka Wójciak