Weekend ze zlotem motocyklowym

Od jutra w Częstochowie rozpocznie się XXI Motocyklowy Zlot Gwiaździsty im. Ułana Zdzisława Peszkowskiego. Impreza odbędzie się na Jasnej Górze.

W sobotę wydarzanie rozpocznie się modlitwą i oddaniem hołdu Żołnierzom Niezłomnym przed Pomnikiem Gen. Stanisława Sojczyńskiego „Warszyca” (skrzyżowanie ul. Św. Rocha i Wręczyckiej) o godz. 16.00. Następnie planowane są dwa wydarzenia, czyli spotkanie z ks. arcybiskupem Mieczysławem Mokrzyckim Metropolitą Lwowskim, sekretarzem papieża św. Jana Pawła II i Benedykta XVI i koncert muzyczny patriotyczno-historyczny w wykonaniu Dariusza i Bartosza Grzybkowskich. Sobotę ma zakończyć apel Jasnogórski.

Kolejny dzień zlotu rozpocznie się o 8.30 zbiórką motocyklistów przed Sanktuarium Ojca Pio na Przeprośnej Górce. Pół godziny później zaplanowana jest parada Motocyklowa Przeprośna Górka – Jasna Góra, a o 11.00 odbędzie się Msza Święta i poświęcenie motocykli na nadchodzący sezon.

  Warto wspomnieć, że organizatorem zlotu, a jednocześnie jednej z największych tego typu imprez w Polsce jest Stowarzyszenie Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński.

  A jak to wyglądało w zeszłym roku? Można zobaczyć poniżej:

  Udostępnij:

  Facebook
  Twitter
  Pinterest
  LinkedIn

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Szanowni Czytelnicy,

  Z ogromną przyjemnością witam Was w pierwszym numerze naszej gazety! Jest to dla nas niezwykle ekscytujący moment, ponieważ rozpoczynamy wspólną podróż po fascynującym świecie informacji, inspiracji i refleksji.
  Jesteśmy przekonani, że nasza gazeta będzie nie tylko źródłem aktualnych wiadomości, ale także miejscem, gdzie znajdziecie inspirujące historie, ciekawe artykuły oraz głosy ludzi, których opinie i doświadczenia mogą otworzyć nowe perspektywy.
  Zapraszam Was serdecznie do aktywnego udziału w naszym projekcie. Wasze pomysły, sugestie i komentarze są nieocenione dla naszej redakcji. Wspólnie możemy tworzyć coś wyjątkowego!
  Życzę Wam przyjemnej lektury i inspirujących przeżyć podczas poznawania naszej gazety.

  Z poważaniem,

  Redaktor Naczelny
  Agnieszka Wójciak