Międzynarodowy dzień tańca w Częstochowie

W roku 2024 Narodowy Instytut Tańca i Muzyki organizuje szósty raz imprezę „tańczMY” .

Inicjatywa ta łączy pasjonatów tańca – zawodowców, tak i amatorów. Jednym z powodów realizowana akcji jest świętowanie z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca. 28 kwietnia w Częstochowie z tego powodu będzie można rozkołysać biodra na Placu Biegańskiego od godz. 16.00. Przez 60 minut zaplanowana jest między innymi ZUMBA®Fitness prowadzona przez licencjonowaną instruktorkę z Częstochowy – Kamilę Kwandrans wraz z innymi instruktorami (również spoza Częstochowy). Nad całością swój patronat sprawuje Prezydent Miasta Częstochowy.

Ogólnopolska akcja #tańczMy najczęściej trwa 2 tygodnie podczas, których organizowanych jest wiele wydarzeń na terenie naszego kraju. Przykładowo dwa lata temu było ich aż 140.

#tańczMY jednoczy szkoły, uczelnie wyższe, zespoły taneczne, domy kultury, fundacje, stowarzyszenia, twórcy indywidualni oraz uznane instytucje, które włączają się do akcji. Udział równoznaczny jest z organizacją dowolnego wydarzenia tanecznego.

Przez dwa tygodnie pasjonaci tańca z całej Polski celebrują tę formę sztuki, czerpiąc radość z tej aktywności, a jednocześnie łącząc się mimo pewnych barier kulturowych czy poglądowych. Taniec od zawsze był uniwersalnym językiem całego świata, a w tych dniach Polska pokazuje, jak ważny jest w życiu każdego człowieka.

Na terenie Częstochowy akcja #tańczMY odbędzie się po raz 2. i będzie można wspólnie zatańczyć ZUMBA®Fitness. Podczas tych 60. minut zostanie nagrany klip do charakterystycznej (dla tej akcji) piosenki „Better When Im Dancing” Meghan Trainor. Uczestnikom proponowane jest założenie kolorowych koszulek i przyniesienie chust w odpowiednich do odzienia kolorze.

Cel akcji jest prosty – promowanie tańca, zdrowia, trzeźwości i aktywnego stylu życia, a także integracja mieszkańców i promocja Częstochowy. Adresatami wydarzenia jest każdy, kto chce poruszać biodrami na placu, nie zależnie od wieku, płci czy innych różnic.

Fot. G. Skowronek

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Szanowni Czytelnicy,

Z ogromną przyjemnością witam Was w pierwszym numerze naszej gazety! Jest to dla nas niezwykle ekscytujący moment, ponieważ rozpoczynamy wspólną podróż po fascynującym świecie informacji, inspiracji i refleksji.
Jesteśmy przekonani, że nasza gazeta będzie nie tylko źródłem aktualnych wiadomości, ale także miejscem, gdzie znajdziecie inspirujące historie, ciekawe artykuły oraz głosy ludzi, których opinie i doświadczenia mogą otworzyć nowe perspektywy.
Zapraszam Was serdecznie do aktywnego udziału w naszym projekcie. Wasze pomysły, sugestie i komentarze są nieocenione dla naszej redakcji. Wspólnie możemy tworzyć coś wyjątkowego!
Życzę Wam przyjemnej lektury i inspirujących przeżyć podczas poznawania naszej gazety.

Z poważaniem,

Redaktor Naczelny
Agnieszka Wójciak