Rośliny „nie do zdarcia” – surfinie, begonie i pelargonie

Trwająca wiosna zaczyna zastanawiać, które kwiaty będą najodporniejsze na balkonie. W końcu w maju istnieje możliwość pogorszenia pogody, a nawet przymrozków.

Istnieje wiele różnych roślin do wyboru, które staną się uroczą ozdobą naszego balkonu lub tarasu. Dla tych, którzy chcą szybko zmieniać wygląd swoich roślin, najlepszym wyborem są kwiaty sezonowe i wieloletnie.

Surfinia

Surfinia jest jedną z najpopularniejszych roślin balkonowych w Polsce, a zarazem jej prawdziwą królową. Może tworzyć barwne kompozycje, ponieważ występuje w różnych kolorach, takich jak różowy, czerwony, jasnoniebieski i ciemnofioletowy.

Begonie

Begonie to kolejna popularna roślina balkonowa, która kwitnie od czerwca do jesieni. Doskonale rosną w miejscach zacienionych lub półcienistych, dlatego są idealnym wyborem dla balkonów położonych na północnej stronie.

Pelargonie

Pelargonie, znane również jako „kwiaty słońca”, są równie popularne jak surfinie i często ozdabiają balkony, tarasy, ogrody i parapety. Ich intensywne kolory kwiatów oraz długi i obfity kwitnienie od maja do pierwszych przymrozków sprawiają, że są one cenione przez wielu miłośników ogrodnictwa.

Ważne jest odpowiednie nawadnianie roślin, aby zapewnić im optymalne warunki wzrostu. Zarówno surfinie, pelargonie, jak i begonie wymagają regularnego podlewania, ale należy uważać, aby nie przesadzić z ilością wody, co może prowadzić do rozwoju chorób grzybowych. Ponadto należy regularnie usuwać przekwitłe kwiaty, aby pobudzić rośliny do wytwarzania nowych pąków kwiatowych.

Oprócz podlewania, nawożenie jest kluczowe dla zdrowego wzrostu roślin. Surfinie, pelargonie i begonie najlepiej rosną, gdy otrzymują odpowiednią dawkę minerałów. Dlatego ważne jest regularne stosowanie nawozów dostosowanych do potrzeb tych roślin.

Każda z tych roślin ma swoje preferencje dotyczące światła i podłoża, dlatego warto dostosować warunki hodowlane do ich wymagań, aby cieszyć się ich pięknym kwitnieniem przez cały sezon.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Szanowni Czytelnicy,

Z ogromną przyjemnością witam Was w pierwszym numerze naszej gazety! Jest to dla nas niezwykle ekscytujący moment, ponieważ rozpoczynamy wspólną podróż po fascynującym świecie informacji, inspiracji i refleksji.
Jesteśmy przekonani, że nasza gazeta będzie nie tylko źródłem aktualnych wiadomości, ale także miejscem, gdzie znajdziecie inspirujące historie, ciekawe artykuły oraz głosy ludzi, których opinie i doświadczenia mogą otworzyć nowe perspektywy.
Zapraszam Was serdecznie do aktywnego udziału w naszym projekcie. Wasze pomysły, sugestie i komentarze są nieocenione dla naszej redakcji. Wspólnie możemy tworzyć coś wyjątkowego!
Życzę Wam przyjemnej lektury i inspirujących przeżyć podczas poznawania naszej gazety.

Z poważaniem,

Redaktor Naczelny
Agnieszka Wójciak