Przestępcy tworzą fałszywe sieci Wi-Fi

Publiczna sieć Wi-Fi wciąż zyskuje na popularności. Większość użytkowników smartfona miało z nią styczność. Dynamiczny rozwój nowych technologii również tworzy nowe zagrożenia.

Daria Widawska w kampanii Bankowcy dla CyberEdukacji – Uważaj na publiczną sieć Wi-Fi! podkreśliła:

„Z fałszywą siecią miał do czynienia mój znajomy. Cyberprzestępcy przejęli jego hasła i dane osobowe, a to już prosta droga do wzięcia np. pożyczki. Fałszywe sieci Wi-Fi są bardzo podstępne. Trudno się zorientować, że wpadliśmy w pułapkę. Przejmują cały nasz ruch w Internecie. Widzą witryny, hasła, loginy i pobierają te informacje, z których mogą skorzystać. A to już prosta droga do utraty pieniędzy. Kradną nasze dane osobowe. Kradną naszą tożsamość”

Wirtualna przestrzeń to nie tylko atuty. Trzeba pamiętać też o zagrożeniach. Trzeba zachować rozsądek i wiedzieć, jak postępować w cyberprzestrzeni. W ramach kampanii „Bankowcy dla CyberEdukacji” powstał cykl krótkich filmów, gdzie popularni artyści mówią, jak świadomie i bezpiecznie korzystać z cyfrowej rzeczywistości.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Szanowni Czytelnicy,

Z ogromną przyjemnością witam Was w pierwszym numerze naszej gazety! Jest to dla nas niezwykle ekscytujący moment, ponieważ rozpoczynamy wspólną podróż po fascynującym świecie informacji, inspiracji i refleksji.
Jesteśmy przekonani, że nasza gazeta będzie nie tylko źródłem aktualnych wiadomości, ale także miejscem, gdzie znajdziecie inspirujące historie, ciekawe artykuły oraz głosy ludzi, których opinie i doświadczenia mogą otworzyć nowe perspektywy.
Zapraszam Was serdecznie do aktywnego udziału w naszym projekcie. Wasze pomysły, sugestie i komentarze są nieocenione dla naszej redakcji. Wspólnie możemy tworzyć coś wyjątkowego!
Życzę Wam przyjemnej lektury i inspirujących przeżyć podczas poznawania naszej gazety.

Z poważaniem,

Redaktor Naczelny
Agnieszka Wójciak