Jechał rowerem pod wpływem, następnie próbował przekupić policję

Myszkowscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 27-latka na rowerze, który miał wyraźne problemy z utrzymaniem prostego toru jazdy. Funkcjonariusze podejrzewali, że mężczyzna jest pijany, zatrzymali go do kontroli. Jak się okazało, miał w organizmie ponad pół promila alkoholu w organizmie. 

27-latek został poinformowany przez policjantów, że jazda rowerem w stanie nietrzeźwości jest wykroczeniem, za które grozi mandat karny w wysokości 2,5 tysiąca złotych. Słysząc to, mężczyzna w zamian za odstąpienie od nakładania wysokiej grzywny zaoferował policjantom po 200 złotych łapówki.  

Mieszkaniec powiatu myszkowskiego usłyszał już zarzuty. Za próbę wręczenia łapówki policjantom w zamian za odstąpienie od czynności służbowych grozi kara nawet do 10 lat więzienia. Nie uniknie również odpowiedzialności za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości. 

Fot. KMP Częstochowa

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Szanowni Czytelnicy,

Z ogromną przyjemnością witam Was w pierwszym numerze naszej gazety! Jest to dla nas niezwykle ekscytujący moment, ponieważ rozpoczynamy wspólną podróż po fascynującym świecie informacji, inspiracji i refleksji.
Jesteśmy przekonani, że nasza gazeta będzie nie tylko źródłem aktualnych wiadomości, ale także miejscem, gdzie znajdziecie inspirujące historie, ciekawe artykuły oraz głosy ludzi, których opinie i doświadczenia mogą otworzyć nowe perspektywy.
Zapraszam Was serdecznie do aktywnego udziału w naszym projekcie. Wasze pomysły, sugestie i komentarze są nieocenione dla naszej redakcji. Wspólnie możemy tworzyć coś wyjątkowego!
Życzę Wam przyjemnej lektury i inspirujących przeżyć podczas poznawania naszej gazety.

Z poważaniem,

Redaktor Naczelny
Agnieszka Wójciak