,,Bitwa Regionów” – Ogólnopolski Konkurs Kulinarny w Kłobucku

W sobotę, 15 czerwca 2024 roku, na Rynku im. Jana Pawła II w Kłobucku odbędzie się ogólnopolski konkurs kulinarny ,,Bitwa Regionów”. Wydarzenie to jest wyjątkową okazją do zaprezentowania przez Koła Gospodyń Wiejskich (KGW) swojego kulinarnego kunsztu z użyciem rodzimych produktów.

Celem konkursu jest promowanie bogactwa i różnorodności lokalnych tradycji kulinarnych oraz wspieranie działalności KGW. Konkurs skierowany jest do Kół Gospodyń Wiejskich oraz stowarzyszeń z terenów wiejskich, których misją jest pielęgnowanie lokalnych tradycji kulinarnych, wspomaganie rozwoju wspólnot i społeczności lokalnych, a także rozwój kultury ludowej.

Podczas wydarzenia komisje i jury konkursowe, złożone z lokalnych ekspertów kulinarnych, będą oceniać potrawy pod kątem kompozycji smakowej, aromatu, tekstury oraz estetyki podania. Szczególną uwagę zwrócą na regionalne elementy dekoracyjne, które podkreślą lokalny charakter potraw.

Nagrody w konkursie to nie tylko prestiż, ale również nagrody pieniężne oraz dodatkowe wyróżnienia przyznawane na każdym etapie rywalizacji.

Organizatorem konkursu jest Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi we współpracy z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa (KOWR). Wydarzenie wpisuje się w kampanię #KupujŚwiadomie, której celem jest zachęcanie do zakupu produktów wytworzonych w Polsce i z użyciem krajowych surowców, a także do czytania etykiet i świadomych wyborów zakupowych na podstawie certyfikatów jakości żywności.

,,Bitwa Regionów” to nie tylko kulinarne zmagania, ale także promocja polskiej kultury kulinarnej oraz wsparcie dla lokalnych społeczności i tradycji. Zapraszamy wszystkich do Kłobucka na to wyjątkowe wydarzenie, które jest świętem polskiej kuchni regionalnej.

Fot. MOK Kłobuck

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Szanowni Czytelnicy,

Z ogromną przyjemnością witam Was w pierwszym numerze naszej gazety! Jest to dla nas niezwykle ekscytujący moment, ponieważ rozpoczynamy wspólną podróż po fascynującym świecie informacji, inspiracji i refleksji.
Jesteśmy przekonani, że nasza gazeta będzie nie tylko źródłem aktualnych wiadomości, ale także miejscem, gdzie znajdziecie inspirujące historie, ciekawe artykuły oraz głosy ludzi, których opinie i doświadczenia mogą otworzyć nowe perspektywy.
Zapraszam Was serdecznie do aktywnego udziału w naszym projekcie. Wasze pomysły, sugestie i komentarze są nieocenione dla naszej redakcji. Wspólnie możemy tworzyć coś wyjątkowego!
Życzę Wam przyjemnej lektury i inspirujących przeżyć podczas poznawania naszej gazety.

Z poważaniem,

Redaktor Naczelny
Agnieszka Wójciak