Zakaz kąpieli w „Lisiniec-u”

Amatorzy pływania w kąpielisku „Bałtyk-Adriatyk” przy ul. Kordeckiego 99 muszą się wstrzymać i obejść smakiem.
Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Częstochowie wprowadził zakaz wchodzenia do zbiornika. Powodem są enterokoki. Dopuszczalna liczba bakterii została przekroczona ponad dwukrotnie przy normie wynoszącej 400 NPL/100ml.
Kąpielisko w Parku Wypoczynkowym „Lisiniec” ma zostać w sobotę ponownie sprawdzone.
Dla przypomnienia enterokoki to rodzaj bakterii, które naturalnie występują w jelitach ludzi i zwierząt. Zazwyczaj są one nieszkodliwe, ale w niektórych przypadkach mogą powodować infekcje.

Fot. Urząd Miasta Częstochowy

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Szanowni Czytelnicy,

Z ogromną przyjemnością witam Was w pierwszym numerze naszej gazety! Jest to dla nas niezwykle ekscytujący moment, ponieważ rozpoczynamy wspólną podróż po fascynującym świecie informacji, inspiracji i refleksji.
Jesteśmy przekonani, że nasza gazeta będzie nie tylko źródłem aktualnych wiadomości, ale także miejscem, gdzie znajdziecie inspirujące historie, ciekawe artykuły oraz głosy ludzi, których opinie i doświadczenia mogą otworzyć nowe perspektywy.
Zapraszam Was serdecznie do aktywnego udziału w naszym projekcie. Wasze pomysły, sugestie i komentarze są nieocenione dla naszej redakcji. Wspólnie możemy tworzyć coś wyjątkowego!
Życzę Wam przyjemnej lektury i inspirujących przeżyć podczas poznawania naszej gazety.

Z poważaniem,

Redaktor Naczelny
Agnieszka Wójciak