Nowa inwestycja drogowa za ponad 266 mln zł

Ruszyła budowa trasy N-S w Rudzie Śląskiej, która połączy ulicę Bielszowicką z autostradą A4. Inwestycja, której koszt wynosi 266 780 628,49 zł, z czego dofinansowanie UE sięga 203 618 547,78 zł, ma być zakończona do grudnia 2027 roku.

Nowoczesna infrastruktura drogowa jest kluczowa dla gospodarczego rozwoju regionu. Inwestycja przyczyni się do usprawnienia komunikacji w aglomeracji, zwiększając komfort jazdy.

Projekt obejmuje budowę odcinka trasy N-S o długości około 690 metrów, wraz z niezbędną infrastrukturą towarzyszącą. Planowane są także m.in. budowa łącznicy P-1 łączącej ul. 1 Maja z trasą N-S, przebudowa ul. 1 Maja oraz montaż oświetlenia, systemu odwodnienia, barier ochronnych i ekranów akustycznych.

Nowa trasa ma na celu nie tylko poprawę infrastruktury drogowej, ale także przyczynienie się do dalszego rozwoju gospodarczego oraz zwiększenia bezpieczeństwa w regionie.

Mat. red.fot. UMWS

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Szanowni Czytelnicy,

Z ogromną przyjemnością witam Was w pierwszym numerze naszej gazety! Jest to dla nas niezwykle ekscytujący moment, ponieważ rozpoczynamy wspólną podróż po fascynującym świecie informacji, inspiracji i refleksji.
Jesteśmy przekonani, że nasza gazeta będzie nie tylko źródłem aktualnych wiadomości, ale także miejscem, gdzie znajdziecie inspirujące historie, ciekawe artykuły oraz głosy ludzi, których opinie i doświadczenia mogą otworzyć nowe perspektywy.
Zapraszam Was serdecznie do aktywnego udziału w naszym projekcie. Wasze pomysły, sugestie i komentarze są nieocenione dla naszej redakcji. Wspólnie możemy tworzyć coś wyjątkowego!
Życzę Wam przyjemnej lektury i inspirujących przeżyć podczas poznawania naszej gazety.

Z poważaniem,

Redaktor Naczelny
Agnieszka Wójciak