Sukces wystawy psów do adopcji!

Wczoraj, 30 czerwca, na olsztyńskich błoniach zamkowych odbył się Psiknik, czyli I Jurajska Wystawa Psów do Adopcji. Wydarzenie okazało się ogromnym sukcesem, nie tylko pod względem liczby odwiedzających, ale również zebranych środków na rzecz Schroniska Dla Zwierząt W Zawierciu.

Głównym celem Psikniku była pomoc bezdomnym psom ze schroniska w Zawierciu w znalezieniu nowych, kochających domów. I ten cel udało się osiągnąć! Kilka rodzin zdecydowało się na adopcję uroczych psów, które spacerowały po błoniach. To wspaniała wiadomość dla tych zwierząt, które wreszcie zaznają ciepła i bezpieczeństwa domowego ogniska.

Oprócz adopcji psów, podczas Psikniku odbyła się również zbiórka pieniędzy na rzecz schroniska. Dzięki hojności darczyńców udało się zebrać 7029 zł! Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na zapewnienie zwierzętom z schroniska opieki medycznej, żywności i schronienia.

Na Psikniku można było wziąć udział w wielu ciekawych atrakcjach. Odbyły się prelekcje na temat dogoterapii, behawiorystyki zwierząt i sterylizacji psów. Pokazy pracy psów policyjnych oraz prezentacja wyjątkowych samochodów marki Ford Mustang również cieszyły się dużym zainteresowaniem. Na zakończenie Psikniku odbyły się koncerty charytatywne zespołów „Over Rails” i „Taki Blues Band”.

Organizatorzy Psikniku – Gmina Olsztyn, Schronisko Dla Zwierząt W Zawierciu oraz Fundacja Do Serca Przytul Psa – serdecznie dziękują wszystkim, którzy wzięli udział w wydarzeniu i przyczynili się do jego sukcesu. Szczególne podziękowania kierowane są do wolontariuszy, darczyńców oraz zespołów muzycznych, które wystąpiły charytatywnie.

Fot. Jurajska Gmina Olsztyn 

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Szanowni Czytelnicy,

Z ogromną przyjemnością witam Was w pierwszym numerze naszej gazety! Jest to dla nas niezwykle ekscytujący moment, ponieważ rozpoczynamy wspólną podróż po fascynującym świecie informacji, inspiracji i refleksji.
Jesteśmy przekonani, że nasza gazeta będzie nie tylko źródłem aktualnych wiadomości, ale także miejscem, gdzie znajdziecie inspirujące historie, ciekawe artykuły oraz głosy ludzi, których opinie i doświadczenia mogą otworzyć nowe perspektywy.
Zapraszam Was serdecznie do aktywnego udziału w naszym projekcie. Wasze pomysły, sugestie i komentarze są nieocenione dla naszej redakcji. Wspólnie możemy tworzyć coś wyjątkowego!
Życzę Wam przyjemnej lektury i inspirujących przeżyć podczas poznawania naszej gazety.

Z poważaniem,

Redaktor Naczelny
Agnieszka Wójciak