Remont w Bibliotece Publicznej im. dr. Władysława Biegańskiego w Częstochowie

W budynku przy alei Najświętszej Maryi Panny 22 trwa intensywny remont Biblioteki Publicznej im. dr. Władysława Biegańskiego, który ma na celu dostosowanie obiektu do obowiązujących przepisów przeciwpożarowych oraz do potrzeb osób z ograniczonymi zdolnościami ruchowymi. Prace są prowadzone wewnątrz budynku, a wypożyczalnia pozostaje otwarta dla czytelników.

Obecnie budowlańcy zajmują się rozbiórkami oraz przebiciami, a także demontażem starej instalacji centralnego ogrzewania. Równolegle prowadzone są prace nad nową instalacją elektryczną, w tym oświetleniem podstawowym i awaryjnym, montażem gniazd wtykowych oraz tablic rozdzielczych. Rozpoczęto również instalację systemu CCTV oraz systemu oddymiania.

Jednym z kluczowych elementów remontu jest budowa windy osobowej oraz dźwigu towarowego do obsługi magazynu książek, który zastąpi wysłużony sprzęt. Prace te nie wpłyną na układ przestrzenny ani formę architektoniczną budynku. Remont ma zostać ukończony do końca sierpnia przyszłego roku, a jego koszt wynosi prawie 5 milionów złotych. Wykonawcą jest firma F.U.H. „Dziedzicki” z Konopisk, wyłoniona w przetargu.

Do końca wakacji, czyli od 2 lipca do 31 sierpnia, zmienione zostaną godziny otwarcia Wypożyczalni Głównej oraz filii bibliotecznych. Wypożyczalnia Główna przy al. NMP 22 (parter) będzie czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-18:00, a w weekendy będzie zamknięta.

Z powodu remontu czasowo zamknięte będą Czytelnia Główna wraz ze stanowiskami komputerowymi, Oddział Informacji Regionalnej oraz Informatorium, usytuowane na I i II piętrze (al. NMP 22). Z czasopism bieżących, programu Lex i czasopism elektronicznych można skorzystać w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży przy al. Kościuszki 4, natomiast program Academica będzie dostępny w Wypożyczalni Głównej przy al. NMP 22. Aby skorzystać z tych usług, należy umówić się telefonicznie lub mailowo.

Oddział dla Dzieci i Młodzieży oraz większość filii bibliotecznych będą czynne w określonych godzinach. Szczegółowe informacje na temat godzin otwarcia poszczególnych filii znajdują się na stronie internetowej biblioteki. Podczas wakacji mogą wystąpić dodatkowe, czasowe zmiany godzin otwarcia, o których biblioteka będzie informować na bieżąco.

W celu skorzystania z usług takich jak czasopisma bieżące, program Lex czy Academica, prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy:

Fot. UM Częstochowy

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Szanowni Czytelnicy,

Z ogromną przyjemnością witam Was w pierwszym numerze naszej gazety! Jest to dla nas niezwykle ekscytujący moment, ponieważ rozpoczynamy wspólną podróż po fascynującym świecie informacji, inspiracji i refleksji.
Jesteśmy przekonani, że nasza gazeta będzie nie tylko źródłem aktualnych wiadomości, ale także miejscem, gdzie znajdziecie inspirujące historie, ciekawe artykuły oraz głosy ludzi, których opinie i doświadczenia mogą otworzyć nowe perspektywy.
Zapraszam Was serdecznie do aktywnego udziału w naszym projekcie. Wasze pomysły, sugestie i komentarze są nieocenione dla naszej redakcji. Wspólnie możemy tworzyć coś wyjątkowego!
Życzę Wam przyjemnej lektury i inspirujących przeżyć podczas poznawania naszej gazety.

Z poważaniem,

Redaktor Naczelny
Agnieszka Wójciak