Salmonella w przedszkolach!

W dwóch przedszkolach, w Częstochowie, wykryto zakażenie salmonellą. W sumie zachorowało 59 dzieci i 2 pracowników.

Czwórka dzieci trafiła do szpitala, a jedno wciąż tam przebywa.
Sanepid bada sprawę i ustala źródło zakażenia. Podejrzewa się, że do zakażenia doszło drogą pokarmową, a źródłem mogły być skażone produkty spożywcze.
Salmonella to bakteria, która może doprowadzić do zatrucia pokarmowe. Objawy zatrucia salmonellą to biegunka, wymioty, ból brzucha, gorączka i dreszcze. W ciężkich przypadkach może dojść do odwodnienia, a nawet do śmierci.
Ważne jest, aby zachować ostrożność podczas przygotowywania i spożywania żywności. Należy dokładnie myć ręce przed jedzeniem i po skorzystaniu z toalety, a także myć owoce i warzywa przed spożyciem. Należy również unikać jedzenia surowego mięsa i jaj.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Szanowni Czytelnicy,

Z ogromną przyjemnością witam Was w pierwszym numerze naszej gazety! Jest to dla nas niezwykle ekscytujący moment, ponieważ rozpoczynamy wspólną podróż po fascynującym świecie informacji, inspiracji i refleksji.
Jesteśmy przekonani, że nasza gazeta będzie nie tylko źródłem aktualnych wiadomości, ale także miejscem, gdzie znajdziecie inspirujące historie, ciekawe artykuły oraz głosy ludzi, których opinie i doświadczenia mogą otworzyć nowe perspektywy.
Zapraszam Was serdecznie do aktywnego udziału w naszym projekcie. Wasze pomysły, sugestie i komentarze są nieocenione dla naszej redakcji. Wspólnie możemy tworzyć coś wyjątkowego!
Życzę Wam przyjemnej lektury i inspirujących przeżyć podczas poznawania naszej gazety.

Z poważaniem,

Redaktor Naczelny
Agnieszka Wójciak