Wspólna Akcja „Aktywna Tarcza”

Policja, Straż Ochrony Kolei i Straż Graniczna ramię w ramię dbają o bezpieczeństwo na częstochowskich szlakach kolejowych.

W ramach międzynarodowej inicjatywy RAILPOL, której celem jest poprawa bezpieczeństwa na kolei, na terenie Częstochowy i powiatu częstochowskiego odbyła się kolejna edycja wspólnych działań pod nazwą „Aktywna Tarcza”. W akcję zaangażowali się policjanci, funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei oraz Straży Granicznej.

Mundurowi skrupulatnie patrolowali linie kolejowe przebiegające przez powiat częstochowski, zwracając szczególną uwagę na zachowanie podróżnych na dworcach kolejowych. Dokładnie sprawdzano również złomowce pod kątem skupu skradzionej infrastruktury kolejowej. Wszystkie te działania miały na celu zapewnienie jak najwyższego poziomu bezpieczeństwa podróżnym oraz zapobieganie aktom wandalizmu i kradzieży.

Stróże prawa wspólnie z funkcjonariuszami SOK edukowali również uczestników ruchu drogowego, zwracając uwagę na zagrożenia związane z brakiem zachowania szczególnej ostrożności na przejazdach kolejowych, w tym na nielegalnych, tzw. „dzikich” przejściach. Podnoszenie świadomości i promowanie odpowiedzialnych zachowań na drodze ma na celu minimalizację ryzyka wypadków i zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim użytkownikom dróg.

Mając na uwadze wagę stałego nadzoru, służby już zaplanowały kolejną wspólną akcję. Proaktywne podejście jest wyrazem ich zaangażowania w utrzymanie bezpiecznego i wolnego od incydentów środowiska kolejowego dla społeczności lokalnej.

Operacja „Aktywna Tarcza” po raz kolejny udowadnia, jak skuteczna jest współpraca między różnymi agencjami w walce z zagrożeniami bezpieczeństwa. Systematyczne patrole, kontrole i kampanie edukacyjne odgrywają kluczową rolę w zapobieganiu przestępczości i promowaniu bezpieczeństwa. Zaangażowanie służb w zapewnienie bezpieczeństwa na kolei jest niezbędne dla ochrony dobrostanu społeczności.

Fot. KMP Częstochowa

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Szanowni Czytelnicy,

Z ogromną przyjemnością witam Was w pierwszym numerze naszej gazety! Jest to dla nas niezwykle ekscytujący moment, ponieważ rozpoczynamy wspólną podróż po fascynującym świecie informacji, inspiracji i refleksji.
Jesteśmy przekonani, że nasza gazeta będzie nie tylko źródłem aktualnych wiadomości, ale także miejscem, gdzie znajdziecie inspirujące historie, ciekawe artykuły oraz głosy ludzi, których opinie i doświadczenia mogą otworzyć nowe perspektywy.
Zapraszam Was serdecznie do aktywnego udziału w naszym projekcie. Wasze pomysły, sugestie i komentarze są nieocenione dla naszej redakcji. Wspólnie możemy tworzyć coś wyjątkowego!
Życzę Wam przyjemnej lektury i inspirujących przeżyć podczas poznawania naszej gazety.

Z poważaniem,

Redaktor Naczelny
Agnieszka Wójciak