Będzie odpowiadał za spowodowanie śmiertelnego wypadku

Wiesław S., 81-letni mieszkaniec Częstochowy, stanie przed sądem oskarżony o spowodowanie śmiertelnego wypadku drogowego, do którego doszło w styczniu tego roku na przejściu dla pieszych przy ul. Legionów.

3 stycznia 2024 roku około godziny 17:20 S. jechał samochodem Audi Q7 ulicą Legionów w kierunku centrum miasta. W pobliżu skrzyżowania z ulicą Hallera, wyprzedzając inny pojazd na lewym pasie ruchu, nie ustąpił pierwszeństwa dwóm kobietom przechodzącym przez oznakowane przejście dla pieszych. W wyniku zderzenia 45-letnia i 33-letnia obywatelki Ukrainy poniosły śmierć na miejscu.

Badania wykazały, że S. w chwili wypadku był trzeźwy i nie znajdował się pod wpływem środków odurzających. Mimo to, prokuratura postawiła mu zarzuty spowodowania śmiertelnego wypadku drogowego na skutek naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Grozi mu kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

S. nie przyznaje się do winy. Podczas przesłuchania w charakterze podejrzanego twierdził, że nie widział kobiet na przejściu, a także zaprzeczył, aby jechał z nadmierną prędkością.

Sprawa trafiła teraz do sądu, który rozstrzygnie o winie i karze oskarżonego.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Szanowni Czytelnicy,

Z ogromną przyjemnością witam Was w pierwszym numerze naszej gazety! Jest to dla nas niezwykle ekscytujący moment, ponieważ rozpoczynamy wspólną podróż po fascynującym świecie informacji, inspiracji i refleksji.
Jesteśmy przekonani, że nasza gazeta będzie nie tylko źródłem aktualnych wiadomości, ale także miejscem, gdzie znajdziecie inspirujące historie, ciekawe artykuły oraz głosy ludzi, których opinie i doświadczenia mogą otworzyć nowe perspektywy.
Zapraszam Was serdecznie do aktywnego udziału w naszym projekcie. Wasze pomysły, sugestie i komentarze są nieocenione dla naszej redakcji. Wspólnie możemy tworzyć coś wyjątkowego!
Życzę Wam przyjemnej lektury i inspirujących przeżyć podczas poznawania naszej gazety.

Z poważaniem,

Redaktor Naczelny
Agnieszka Wójciak