„Dobry Start” okazał się ogromnym sukcesem

Rozpoczęty 1 lipca nabór wniosków w programie „Dobry Start” okazał się ogromnym sukcesem. W ciągu zaledwie dwóch dni ZUS zanotował imponującą liczbę 430 tysięcy zgłoszeń! To doskonały prognostyk na tegoroczną edycję programu, mający na celu wsparcie polskich rodzin z dziećmi w przygotowaniach do nowego roku szkolnego.

Wnioski o świadczenie 300 zł „na każde dziecko uczące się w szkole” można składać wyłącznie drogą elektroniczną:

Zdecydowana większość wniosków, bo aż 257 tys., została wysłanych za pośrednictwem banków. Pozostałe 130 tys. zgłoszeń wpłynęło przez Platformę Usług Elektronicznych ZUS, a 38 tys. za pomocą aplikacji mZUS.

Nabór wniosków ma trwać do końca listopada. Rodzice, którzy złożą wnioski do końca sierpnia, mogą liczyć na wypłatę świadczenia najpóźniej do 30 września.

Rok temu wpłynęło ponad 3 mln wniosków, więc obecny wynik obejmujący dwa dni jest imponujący.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Szanowni Czytelnicy,

Z ogromną przyjemnością witam Was w pierwszym numerze naszej gazety! Jest to dla nas niezwykle ekscytujący moment, ponieważ rozpoczynamy wspólną podróż po fascynującym świecie informacji, inspiracji i refleksji.
Jesteśmy przekonani, że nasza gazeta będzie nie tylko źródłem aktualnych wiadomości, ale także miejscem, gdzie znajdziecie inspirujące historie, ciekawe artykuły oraz głosy ludzi, których opinie i doświadczenia mogą otworzyć nowe perspektywy.
Zapraszam Was serdecznie do aktywnego udziału w naszym projekcie. Wasze pomysły, sugestie i komentarze są nieocenione dla naszej redakcji. Wspólnie możemy tworzyć coś wyjątkowego!
Życzę Wam przyjemnej lektury i inspirujących przeżyć podczas poznawania naszej gazety.

Z poważaniem,

Redaktor Naczelny
Agnieszka Wójciak