43,5 mln zł na budowę 116 lokali mieszkalnych

Spółdzielnia Mieszkaniowa w Blachowni otrzymała gwarancję udzielenia kredytu z Banku Gospodarstwa Krajowego w wysokości 43 500 000 zł na budowę pięciu budynków mieszkalnych wielorodzinnych wraz z niezbędną infrastrukturą i 175 miejscami postojowymi. Całkowity koszt inwestycji oszacowano na ponad 55 milionów złotych.

Nowe osiedle powstanie na terenie przychodni Blamed, którego właścicielem jest Gmina Blachownia. Inwestycja obejmie budowę 116 lokali mieszkalnych o łącznej powierzchni 6744,26 m2.

Prezes SM w Blachowni, Tadeusz Koćwin, zapewnia, że projekt będzie finansowany z wpłat przyszłych najemców (wkład własny ok. 10-20% wartości lokalu) oraz preferencyjnego kredytu spłacanego przez nich w czynszu. Dzięki temu spółdzielnia nie ryzykuje własnych środków finansowych, a całość inwestycji pokrywana jest z wpłat przyszłych mieszkańców.

Jeśli Gmina Blachownia udzieli 99% bonifikaty na zakup działki, finalny koszt budowy 1 m2 mieszkania powinien być bardzo atrakcyjny dla przyszłych nabywców.

Ostateczna decyzja w sprawie sprzedaży działki z 99% bonifikatą należy teraz do radnych i burmistrza Blachowni. Oczekuje się, że pozytywna decyzja w tej sprawie umożliwi szybką realizację tej ważnej inwestycji mieszkaniowej.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Szanowni Czytelnicy,

Z ogromną przyjemnością witam Was w pierwszym numerze naszej gazety! Jest to dla nas niezwykle ekscytujący moment, ponieważ rozpoczynamy wspólną podróż po fascynującym świecie informacji, inspiracji i refleksji.
Jesteśmy przekonani, że nasza gazeta będzie nie tylko źródłem aktualnych wiadomości, ale także miejscem, gdzie znajdziecie inspirujące historie, ciekawe artykuły oraz głosy ludzi, których opinie i doświadczenia mogą otworzyć nowe perspektywy.
Zapraszam Was serdecznie do aktywnego udziału w naszym projekcie. Wasze pomysły, sugestie i komentarze są nieocenione dla naszej redakcji. Wspólnie możemy tworzyć coś wyjątkowego!
Życzę Wam przyjemnej lektury i inspirujących przeżyć podczas poznawania naszej gazety.

Z poważaniem,

Redaktor Naczelny
Agnieszka Wójciak