Znikną papierowe legitymacje

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z 7 czerwca 2023 r., od 13 lipca 2024 r. szkoły będą mogły wydawać uczniom legitymacje wyłącznie w formie plastikowych kart. Papierowe wersje dokumentów stracą ważność.

Wprowadzenie nowych legitymacji wiąże się z dodatkowymi kosztami dla szkół i samorządów, które będą musiały pokryć m.in. wydruk kart i ewentualny zakup oprogramowania do ich personalizacji.

Z drugiej strony, plastikowe karty mają wiele zalet. Są trwalsze i mniej podatne na uszkodzenia niż papierowe legitymacje. Mogą zawierać dodatkowe funkcje, np. chip umożliwiający korzystanie z biblioteki lub środków transportu publicznego. Łatwiej je zweryfikować, co utrudnia fałszerzowanie.

Niektóre szkoły rozważają również wprowadzenie aplikacji mobilnych, które mogłyby pełnić funkcję legitymacji.

Ostateczny wybór formy legitymacji dla uczniów będzie należał do dyrekcji szkół.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Szanowni Czytelnicy,

Z ogromną przyjemnością witam Was w pierwszym numerze naszej gazety! Jest to dla nas niezwykle ekscytujący moment, ponieważ rozpoczynamy wspólną podróż po fascynującym świecie informacji, inspiracji i refleksji.
Jesteśmy przekonani, że nasza gazeta będzie nie tylko źródłem aktualnych wiadomości, ale także miejscem, gdzie znajdziecie inspirujące historie, ciekawe artykuły oraz głosy ludzi, których opinie i doświadczenia mogą otworzyć nowe perspektywy.
Zapraszam Was serdecznie do aktywnego udziału w naszym projekcie. Wasze pomysły, sugestie i komentarze są nieocenione dla naszej redakcji. Wspólnie możemy tworzyć coś wyjątkowego!
Życzę Wam przyjemnej lektury i inspirujących przeżyć podczas poznawania naszej gazety.

Z poważaniem,

Redaktor Naczelny
Agnieszka Wójciak