Pierwsze sadzonki

Na początku wiosny, gdy wciąż istnieje ryzyko nocnych przymrozków, a co za tym idzie – spadku temperatury, warto skupić się na gatunkach odpornych na takie warunki. W tym czasie śmiało i bez obaw sadzić można wiele powszechnych gatunków drzew i krzewów liściastych. Sprawdzi się również większość popularnych drzew i krzewów iglastych owocowych.
Można też sadzić sporą część roślin cebulowych, bylin wieloletnich, a także niektóre pnącza. Wczesna wiosna to czas, gdy prognozy pogody powinny stanowić szczególne zainteresowanie ogrodników. Dlaczego? By w sytuacji wystąpienia przymrozków odpowiednio zabezpieczyć posadzone rośliny.

Cieplejsza aura – większe możliwości
Gdy słupki rtęci na termometrach szybują ku górze, a pogoda powoli przestaje płatać figle, jest to czas na sadzenie nieco wrażliwszych okazów. Wtedy przychodzi moment na takie rośliny, jak np. żarnowce, krzewuszki czy hortensje ogrodowe i dębolistne. To także dobry czas, aby zająć się pnączami.

Gdy przychodzi cieplejsza aura, można też sadzić trawy ozdobne. Choć niektóre z nich charakteryzują się mrozoodpornością, to jednak lepiej nie narażać ich zbytnio na niskie temperatury i zaczekać na bardziej stabilną pogodę, szczególnie w przypadku młodych egzemplarzy.
Jeśli w marcu ogród zostanie odpowiednio zaopiekowany, wtedy można być pewnym, że w sezonie odwdzięczy się zdrowym i pięknym wyglądem oraz obfitymi plonami. Z pewnością nie zabraknie w nim soczystej zieleni i zapachów kwiatów.

Fot. Pixabay

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Szanowni Czytelnicy,

Z ogromną przyjemnością witam Was w pierwszym numerze naszej gazety! Jest to dla nas niezwykle ekscytujący moment, ponieważ rozpoczynamy wspólną podróż po fascynującym świecie informacji, inspiracji i refleksji.
Jesteśmy przekonani, że nasza gazeta będzie nie tylko źródłem aktualnych wiadomości, ale także miejscem, gdzie znajdziecie inspirujące historie, ciekawe artykuły oraz głosy ludzi, których opinie i doświadczenia mogą otworzyć nowe perspektywy.
Zapraszam Was serdecznie do aktywnego udziału w naszym projekcie. Wasze pomysły, sugestie i komentarze są nieocenione dla naszej redakcji. Wspólnie możemy tworzyć coś wyjątkowego!
Życzę Wam przyjemnej lektury i inspirujących przeżyć podczas poznawania naszej gazety.

Z poważaniem,

Redaktor Naczelny
Agnieszka Wójciak