Olimpiada z języka programowania w Miejskim Przedszkolu nr 29

W Miejskim Przedszkolu nr 29 w Częstochowie odbyła się olimpiada z zakresu kodowania i programowania. Wzięli w niej udział 5 i 6-latkowie.

Olimpiada „Bawię się, uczę, programuję” miała miejsce 21 marca. Głównym jej celem było kształtowanie logicznego, algorytmicznego myślenia, rozwijanie umiejętności analizowania i wnioskowania. Uczestnicy podczas olimpiady musieli rozwiązać kilka ciekawych zadań przygotowanych przez organizatorów wydarzenia.

Pierwszym zadaniem była ,,Robotyczna Olimpiada’’. Polegała na testowaniu umiejętności sterowania robotami edukacyjnymi po specjalnym torze przeszkód. Przedszkolaki miały możliwość sprawdzić się także w modelowaniu 3D. Powstały z tego piękne projekty serc i mieczy. Przyszedł również czas na programowanie, do którego wykorzystano popularną grę ,,Minecraft’’. Oprócz tego były też rozgrywki na podłodze interaktywnej, tworzenie projektów przy użyciu kreatywnego długopisu 3D, ,,Maxi Siatki’’, czyli przenoszenie na duży format zakodowanego obrazka zgodnie ze wzorem i wiele innych.

Olimpiadę patronatem objął Prezydent Miasta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka i Wydział Nauk Społecznych Katedry Pedagogiki Uniwersytetu Jana Długosza. Miejskie Przedszkole nr 29 w Częstochowie współorganizowało olimpiadę wraz z UJD, Strefą Karier, FITOstacją, Zwolińscy-ART Z SERCEM DO PROJEKTU i SP nr 1 im. Zdobywców Przestworzy w Częstochowie.

Red. Fot. UM Częstochowy

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Szanowni Czytelnicy,

Z ogromną przyjemnością witam Was w pierwszym numerze naszej gazety! Jest to dla nas niezwykle ekscytujący moment, ponieważ rozpoczynamy wspólną podróż po fascynującym świecie informacji, inspiracji i refleksji.
Jesteśmy przekonani, że nasza gazeta będzie nie tylko źródłem aktualnych wiadomości, ale także miejscem, gdzie znajdziecie inspirujące historie, ciekawe artykuły oraz głosy ludzi, których opinie i doświadczenia mogą otworzyć nowe perspektywy.
Zapraszam Was serdecznie do aktywnego udziału w naszym projekcie. Wasze pomysły, sugestie i komentarze są nieocenione dla naszej redakcji. Wspólnie możemy tworzyć coś wyjątkowego!
Życzę Wam przyjemnej lektury i inspirujących przeżyć podczas poznawania naszej gazety.

Z poważaniem,

Redaktor Naczelny
Agnieszka Wójciak